Інтерфакс-Україна
12:29 17.03.2021

Дореформена санепідслужба не впоралася б із викликами пандемії COVID-19 - Скавронський

2 хв читати
Дореформена санепідслужба не впоралася б із викликами пандемії COVID-19 - Скавронський

Санепідемслужба, яка існувала в Україні "до реформи Супрун", так само не впоралася б із викликами пандемії COVID-19, як це сталося з реформованою, вважає комерційний директор "Сінево" Микола Скавронський.

"Якщо чесно, то лабораторної служби й раніше не було як такої. Там руйнувати було нічого, ми технологічно вже відстали б. Якщо лабораторна служба, яка була у 2000 році, й лабораторії СЕС доіснували б до 2020-го, то вони були б так само не готові до пандемії", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Скавронського, лабораторії, зокрема, потребують значних інвестицій в IT- технології, обладнання й інфраструктуру.

"Це не разові вкладення, це постійні щоденні вкладення. І підтримувати все це в стані готовності до епідемії, якої ще немає, неможливо. Тому ми були приречені одразу, але не тому, що хтось щось зруйнував, а тому що наша лабораторна служба навіть, умовно, "до Супрун" не встигала за світовими тенденціями в розвитку", - сказав він.

При цьому Скавронський наголосив, що не варто розраховувати на перспективи розвитку вітчизняного виробництва реагентів, обладнання і тест-систем для лабораторної діагностики.

"Усе, що пов'язано з технологічною продукцією, в Україні нерозвинене. Якщо в нас не з'явилося нічого високотехнологічного впродовж останніх 20 років. У нас стартова точка відразу програшна. Краще взагалі навіть і не починати витрачати обмежені ресурси на завідомо відсталі проекти. Треба просто чесно закуповувати наявні напрацювання інших країн, тієї ж Німеччини, США або Китаю", - сказав він.

Крім того, Скавронський сумнівається в можливості виробництва в Україні реагентів або лабораторного обладнання за ліцензіями провідних світових виробників через низьку інвестиційну привабливість України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Медзаклади України та Азербайджану уклали низку угод про співпрацю – МОЗ

Хірурги з Канади та США в ході 6-ї місії Face the Future Ukraine реконструювали обличчя 32 пораненим українцям

Оприлюднення в соцмережах фрагменту судмедекспертизи у справі меддому "Одрекс" порушує принцип нерозголошення матеріалів розслідування – АПМЗ

"Інтерпайп" створив у Дніпрі Центр підтримки ветеранів на базі поліклініки

В Україні відкрито перший навчальний хаб MammoLOAD для фахівців з раннього виявлення раку молочної залози

Рада церков виступає за заборону та криміналізацію сурогатного материнства для іноземців

Клініка "Одрекс" закликає уникати недоведених звинувачень її лікарів у смерті пацієнта, дочекатися офіційних висновків розслідування

Заступник міністра Адаманов: дефіциту ліків через знищення складу фармдистриб’ютора не буде

Farmak співчуває команді "Оптіма-Фарм" у зв’язку з втратою центрального складу, намагатиметься не допустити дефіциту ліків

Суд звільнив від покарання лікаря, який вимагав у пацієнтки кошти за протез і погрожував його видаленням

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА