Інтерфакс-Україна
18:56 30.03.2021

Експерти ВООЗ визнали інцидент у лабораторії найменш імовірною версією походження COVID-19

2 хв читати

Версія про те, що інцидент у лабораторії в КНР спричинив поширення COVID-19, "украй малоймовірна", дійшли висновку експерти місії Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з пошуку джерела пандемії.

"Версію про поширення вірусу внаслідок інциденту в лабораторії було визнано вкрай малоймовірним варіантом", - ідеться в доповіді за підсумками місії, оприлюдненій на сайті ВООЗ. Раніше експерти за підсумками поїздки до Китаю заявляли, що ця версія, на їхню думку, не найбільш імовірна.

Обладнання у трьох лабораторіях в Ухані, які працюють над діагностикою коронавірусів і розробкою вакцини, перебуває на високому рівні біобезпеки, а програми з відстежування здоров'я персоналу не повідомляли про респіраторні захворювання, порівнянні з COVID-19, за кілька місяців до грудня 2019 року, зазначили експерти ВООЗ.

"Уханська лабораторія, яка переїхала 2 грудня 2019 року, не повідомила про жодні порушення або інциденти, пов'язані з переїздом. Вони також повідомили, що не зберігали й не провадили лабораторну діяльність над коронавірусами або іншими вірусами кажанів перед спалахом захворювання", - повідомляється в доповіді.

Найімовірніше, COVID-19 потрапив до людського організму через посередника-носія, вирішили вчені. Серед інших гіпотез, які у ВООЗ визнали можливими, але менш імовірними, опинилися пряме зоонозне поширення або зараження через заморожені продукти.

На початку року експерти ВООЗ вирушили в Ухань, де COVID-19 було виявлено вперше, щоб визначити джерело пандемії. За підсумками поїздки вчені заявили, що це питання все ще залишається відкритим.

Версію про походження COVID-19 із китайської лабораторії озвучували, зокрема, в адміністрації колишнього президента США Дональда Трампа.

Водночас глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус у вівторок заявив, що вважає за потрібне ретельніше вивчити цю версію.

"Хоча команда фахівців дійшла висновку, що лабораторний витік - це найменш імовірна гіпотеза, це потребує подальшого розслідування з додатковими місіями, куди входитимуть експерти, яких я готовий задіяти", - наводять європейські ЗМІ слова глави ВООЗ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Запропонована вимога розкриття маркетингових договорів викликає здивування серед міжнародної фармспільноти – Санофі

Держлікслужба видала перший дозвіл на ввезення в Україну субстанції медканабісу

AmCham не підтримує пропозиції щодо змін ліцензійних умов на фармринку

В Україні почався щорічний посилений епіднагляд за холерою

НСЗУ в травні заплатила медзакладам за ПМГ 14,5 млрд грн

Проєкт правил маркетингу ліків враховує інтереси аптечного бізнесу, пропозиції фармвиробників проігноровано - заява

Кабмін запровадив виплату в 200 тис. грн для випускників медвишів, які працевлаштовуються в селах або прифронтових територіях

Менше половини сімейних лікарів, які перебували за кордоном понад пів року, мали заміну в Україні

НСЗУ штрафуватиме медзаклади за стягнення з пацієнтів грошей за наркоз

Асоціація фармацевтів України попереджає про наслідки нового порядку МОЗ щодо надання маркетингових послуг

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА