Інтерфакс-Україна
18:00 20.05.2021

Прямі контракти з виробниками ковідних вакцин мають перевагу у швидкості постачань перед агрегаційними механізмами - СЕО "МЗУ"

1 хв читати
Прямі контракти з виробниками ковідних вакцин мають перевагу у швидкості постачань перед агрегаційними механізмами - СЕО "МЗУ"

Прямі контракти з виробниками ковідних вакцин мають перевагу у швидкості постачань перед агрегаційними механізмами, вважає гендиректор ДП "Медичні закупівлі України" (МЗУ) Арсен Жумаділов.

Коментуючи закупівлі вакцин від COVID-19 під час конференції "Жити сьогодні" в Києві в середу, Жумаділов наголосив, що серед плюсів агрегації закупівель на міжнаціональному рівні є, зокрема, нижчі закупівельні ціни, ніж під час закупівель за прямими контрактами. "Про це свідчить, зокрема, ініціатива COVAX, за якою виробники постачають свою вакцину за цінами, нижчими, ніж за прямими контрактами", - сказав він.

Водночас серед мінусів агрегації закупівель Жумаділов назвав те, що "такі інструменти повільніші".

"Ми бачимо, що відбувається ось що: ті контракти, які укладали безпосередньо уряди з виробниками, вони, як правило, уже або виконані в повному обсязі, або перебувають на високій стадії виконання. Але ті контракти, які були укладені через агрегаційні механізми, ще в процесі виконання. Моє розуміння, що все-таки в умовах, коли ми пріоритезуємо швидкість, ми мали б віддати перевагу прямим контрактам із виробниками", - сказав він.

Жумаділов зазначив, що вакцину CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Life Sciences ДП "МЗУ" закупило за кошти держбюджету 2020 року.

"За кошти 2021 року було ухвалено рішення передати закупівлі міжнародній організації. Я не знаю, на якій стадії перебуває їх постачання", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, однак сучасна терапія не закуповується, – експерт

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

Дослідження лікування бойової травми ока є унікальним досвідом українських офтальмологів – експерт

МОЗ рекомендує лікарням не квапитися з внесенням інформації про медобладнання в ЕСОЗ

Bayer скоротить понад 200 співробітників німецького сегмента засобів захисту рослин

Пошук приміщень для фармскладів на прифронтових територіях залишається одним з основних викликів в забезпеченні ліками – MSF

Понад 350 людей пройшли тренінги з психічного здоров’я від УЧХ за два останніх місяці

Медгрупа ADONIS відкрила ендокринологічний центр у Києві

МОЗ представить аптечному бізнесу перелік 168 населених пунктів, які потребують мобільних аптечних пунктів – Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА