Інтерфакс-Україна
20:40 22.06.2021

Депутати пропонують врегулювати обіг канабісу відповідно до вимог конвенції ООН

2 хв читати
Депутати пропонують врегулювати обіг канабісу відповідно до вимог конвенції ООН

Депутати різних фракцій пропонують врегулювати обіг канабісу (конопель), смоли канабісу (конопель), екстрактів і настоянок канабісу (конопель), а також тетрагідроканабінолу (його ізомерів та їх стереохімічні варіанти) відповідно до вимог Єдиної конвенції ООН про наркотичні засоби 1961 року.

Відповідні зміни в закон "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" (№5675) зареєстрували депутати Михайло Радуцький, Дмитро Наталуха, Микола Сольський, Андрій Костін, Михайло Крячко, Юрій Арістов, Анастасія Радіна (всі - фракція "Слуга народу") і Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція "Європейська солідарність").

Законопроект, зокрема, пропонує заборонити на п'ять років імпорт рослин роду коноплі (Cannabis) і сировини для виготовлення готових для медичного застосування засобів з цих рослин.

Ця заборона в пояснювальній записці до законопроекту пояснюється тим, що українські аграрії здатні забезпечити вітчизняних виробників лікарських засобів, наркотичних засобів, психотропних речовин власною сировиною з рослин роду коноплі (Cannabis).

Крім того, передбачається встановлення квот на імпорт вироблених (виготовлених) з рослин роду коноплі (Cannabis) лікарських засобів.

На думку авторів законопроекту, це створить належні умови для культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів для виготовлення або виробництва лікарських засобів (наркотичних засобів, психотропних речовин), проведення наукових досліджень ефективності конопель, надходження значних фінансових інвестицій в економіку України, розвитку низки галузей науки і освіти, вдосконалення системи охорони здоров'я та правоохоронної системи, і, як результат, розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна має стати експертом в меддопомозі у разі бойової травми, але знання треба систематизувати - CEO Superhumans

МЗУ розробляє порядок відхилення пропозицій від системних порушників контрактів

Дві київські клініки постраждали від нічної атаки росіян

УЧХ розпочав новий цикл програми соціального відновлення ветеранів та їхніх родин

Зеленський: 11 закладів на Херсонщині мають підземні лікарні

Постраждалі від війни діти зможуть отримати послуги з оздоровлення - Мінсоцполітики

У шкільних чатах пішли повідомлення про ентеровірусну інфекцію, але суттєвого збільшення кількості звернень по меддопомогу не спостерігається – експерт

В епідсезоні 2025/26 поставки вакцин від грипу на ринок зменшилися майже вдвічі – експерт

Кабмін посилив контроль над обігом препарату налбуфін

УЧХ провів серію тренінгів з першої психологічної допомоги для держслужбовців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА