17:39 18.08.2021

Розгорнути в Україні власне виробництво вакцин може лише держава - думка

2 хв читати
Розгорнути в Україні власне виробництво вакцин може лише держава - думка

Розгорнути в Україні власне виробництво вакцин може лише держава, для цього необхідно дати гарантії викупу щонайменше на десять років, вважає голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків.

"Світ рухається в напрямку побудови системи біологічної безпеки. Україна вже зіткнулася з дефіцитом вакцин проти COVID-19. Локалізація виробництва вакцин шляхом трансферу технологій могла б стати оптимальним варіантом вирішення ситуації", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи можливість створення вакцинного виробництва в Україні.

За розрахунками Шимківа, зокрема, обсяг виробництва вакцин проти COVID-19 має становити майже 40 млн доз, для організації такого виробництва міг би бути створений консорціум за участю локальних і міжнародних фармвиробників.

"Розгортати в країні власне виробництво вакцин може лише держава – її роль в цьому процесі вирішальна. Необхідно створити законодавчі умови, визначитися з обсягами й дати гарантії викупу щонайменше на десять років. Цю модель ми пропонували уряду. Такий приклад існує в Австралії, де створено консорціум за участю локальної фарми і міжнародних виробників, і держава взяла на себе зобов'язання викупу певного обсягу протягом певного терміну", - сказав він.

Шимків зазначив, що фармакологічна компанія "Дарниця" опрацьовувала кейс виробництва вакцин. "Технологічно виробляти ту саму РНК-вакцину не так уже й складно, витрати на створення такого виробництва становлять майже $10-15 млн. Необхідні фахівці в Україні є, "Дарниця" і низка інших компаній готові в це інвестувати", - сказав він.

Шимків звернув увагу, що до пандемії МОЗ закуповувало за рік у середньому 5 млн доз вакцин проти десяти інфекційних захворювань, внесених до національного календаря щеплень.

Фармацевтична компанія "Дарниця" - лідер фармринку України в натуральному вираженні. Компанія заснована в 1930 році. Стратегічні напрями розвитку портфеля - кардіологія, неврологія та вирішення проблем болю. Бенефіціари компанії - сім'я Загорій.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У регіони вже розвезено майже 70% медтоварів, поставлених у рамках держзакупівель 2021 року

Українські співробітники індійської "Діа Фарма Лімітед" від початку війни відновили роботу лікарями та медсестрами в українських лікарнях

Для повоєнного відновлення системи охорони здоров'я потрібно запровадити сучасні стандарти замість радянських норм – ЄБА

Лікарня у звільненому Макарові готується до реконструкції - голова Київської ОВА

МОЗ готує план відновлення зруйнованих медзакладів України, основою стануть медичні кластери – заступник міністра

ВООЗ готується до поширення холери та інших інфекційних захворювань на окупованих територіях

МОЗ створило мобільні бригади для радіоактивного, хім- та біомоніторингу довкілля

На відновлення зруйнованих агресором лікарень потрібно 32 млрд грн – Ляшко

Ризик зростання вакциноконтрольованих інфекційних захворювань під час війни підвищується – експерт

Від початку війни окупанти обстріляли 570 українських лікарень, 101 повністю знищено – Радуцький

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА