Інтерфакс-Україна
17:39 18.08.2021

Розгорнути в Україні власне виробництво вакцин може лише держава - думка

2 хв читати
Розгорнути в Україні власне виробництво вакцин може лише держава - думка

Розгорнути в Україні власне виробництво вакцин може лише держава, для цього необхідно дати гарантії викупу щонайменше на десять років, вважає голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків.

"Світ рухається в напрямку побудови системи біологічної безпеки. Україна вже зіткнулася з дефіцитом вакцин проти COVID-19. Локалізація виробництва вакцин шляхом трансферу технологій могла б стати оптимальним варіантом вирішення ситуації", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи можливість створення вакцинного виробництва в Україні.

За розрахунками Шимківа, зокрема, обсяг виробництва вакцин проти COVID-19 має становити майже 40 млн доз, для організації такого виробництва міг би бути створений консорціум за участю локальних і міжнародних фармвиробників.

"Розгортати в країні власне виробництво вакцин може лише держава – її роль в цьому процесі вирішальна. Необхідно створити законодавчі умови, визначитися з обсягами й дати гарантії викупу щонайменше на десять років. Цю модель ми пропонували уряду. Такий приклад існує в Австралії, де створено консорціум за участю локальної фарми і міжнародних виробників, і держава взяла на себе зобов'язання викупу певного обсягу протягом певного терміну", - сказав він.

Шимків зазначив, що фармакологічна компанія "Дарниця" опрацьовувала кейс виробництва вакцин. "Технологічно виробляти ту саму РНК-вакцину не так уже й складно, витрати на створення такого виробництва становлять майже $10-15 млн. Необхідні фахівці в Україні є, "Дарниця" і низка інших компаній готові в це інвестувати", - сказав він.

Шимків звернув увагу, що до пандемії МОЗ закуповувало за рік у середньому 5 млн доз вакцин проти десяти інфекційних захворювань, внесених до національного календаря щеплень.

Фармацевтична компанія "Дарниця" - лідер фармринку України в натуральному вираженні. Компанія заснована в 1930 році. Стратегічні напрями розвитку портфеля - кардіологія, неврологія та вирішення проблем болю. Бенефіціари компанії - сім'я Загорій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Обмеження постачання ліків одному дистриб’ютору на рівні 20% не вплине на наявність препаратів у великих аптечних мережах – експерт

Обмеження відпуску ліків одному дистриб’ютору у межах 20% юридично вразливе і несе логістичні ризики – "Санофі"

Виробники та імпортери задекларували в Нацкаталозі ціни на 2,7 тис. препаратів

Саудівська Аравія запустила 5-й пакет допомоги із протезування українців у Польщі на $3,5 млн

Кабмін обмежив постачання ліків одному дистриб'ютору для запобігання монополізації фармринку

Кабмін спростив вимоги до роботи аптек у сільській місцевості та на прифронтових територіях

Львівські лікарі провели унікальну операцію ALPPS на печінці 10-місячному малюку

"Санофі та мережа медцентрів Into-Sana оголосили про стратегічне партнерство

Ляшко залишається міністром охорони здоров’я в оновленому уряді, профільний комітет Ради сподівається на продовження плідної співпраці

"Артеріум" на 2010 р. мав в РФ реєстрацію до 12 препаратів, наразі правами на деякі препарати корпорації в РФ володіє "АРТ-ФАРМ" - відкриті джерела

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА