Інтерфакс-Україна
13:41 22.09.2021

Пік захворюваності на грип та ГРВІ буде в жовтні-листопаді - експерт ЦГЗ

2 хв читати
Пік захворюваності на грип та ГРВІ буде в жовтні-листопаді - експерт ЦГЗ

Пік захворюваності на грип і ГРВІ в Україні буде в жовтні-листопаді 2021 року, прогнозує завідувачка відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) Оксана Кошалко.

"Якщо говорити про прогноз, то захворюваність і надалі зростатиме. Рівень захворюваності вже близький до епідпорога. (...) Початок епідсезону офіційно стартує з жовтня. Цього року фактичний початок епідсезону збігатиметься з календарним. Пік захворюваності спрогнозувати складно, оскільки туди входить COVID-19. Але я думаю, що цього року він буде в жовтні-листопаді", - сказала вона під час прес-конференції в Києві в середу.

За словами Кошалко, захворюваність на ГРВІ наразі стрімко зростає, при цьому в країні поки що немає лабораторного підтвердження циркуляції вірусів грипу.

"Тільки за минулий тиждень на ГРВІ в Україні захворіло близько 182 тис. людей. Ми бачимо значне зростання - більше ніж на 50% порівняно з попереднім тижнем", - сказала експерт.

У свою чергу завідувач відділу імунізації ЦГЗ Олександр Заїка наголосив, що цього року в Україні буде доступно близько 1 млн вакцин від грипу.

"Кількість вакцин на приватному ринку буде близько 1 млн доз, що значно вище, ніж попереднього року. Також планується безкоштовна доставка вакцин для медиків", - сказав він.

За словами Заїки, в країні будуть доступні чотиривалентні вакцини виробництва Кореї, Франції та Нідерландів.

"Вакцини потраплять у продаж, щойно пройдуть контроль Держлікслужби. З 20 вересня вони почали проходити контроль. Він триває протягом двох тижнів", - сказав він.

Експерт додав, що під час вакцинації від грипу та від COVID-19 рекомендується брати інтервал у два тижні між щепленнями.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА