15:37 04.10.2021

Високий вміст солі в їжі може активувати імунітет до раку - дослідження

2 хв читати
Високий вміст солі в їжі може активувати імунітет до раку - дослідження

 Індійські вчені встановили, що дієта з високим вмістом солі активізує імунітет до онкологічних захворювань, повідомляє видання Сибірського відділення РАН "Наука з перших рук".

Зазначається, що ракова пухлина, крім зниження рівня глюкози в крові, спричиняє розлад електролітного балансу, зокрема зниження в крові рівня натрію. Припущення про те, що іони калію і натрію впливають на ріст ракових клітин, було вперше висловлено ще в 1933 році.

Учені імплантували лабораторним мишам клітини меланоми - злоякісного утворення шкіри, які розвинулися в пухлини.

Одна група таких мишей отримувала їжу зі звичайним (0,9%) вмістом солі, інша - на 1% вище за норму і третя група - високосольову (на 4% вище за норму).

У перших двох групах рівень іонів натрію в крові виявився більше ніж на третину нижчий порівняно зі здоровими тваринами, проте в третій рівень натрію відновився до норми.

"У цих мишей був також пригнічений ріст пухлин, які до того ж давали менше метастазів, а виживаність була вищою", - йдеться в публікації.

Виявилося, що в мишей, які їли багато солі, активніше працювали натуральні кілери (NK-клітини) - лімфоцити, які вміють розпізнавати та знищувати пухлинні клітини, перша вроджена лінія оборони організму.

Дослідники також ввели мишам антитіла, які захищають імунні клітини від впливу пухлини, клітини якої у звичайних умовах зв'язуються з особливими рецепторами на лімфоцитах і блокують їх розмноження.

"Виявилося, що якщо таку терапію в мишей поєднувати з високосольовою дієтою, то швидкість зростання меланоми у них пригнічується в 10 разів", - зазначено в повідомленні.

Потім учені за допомогою антибіотиків "вимкнули" кишкову мікрофлору у групи мишей на високосольовій дієті, й сіль перестала справляти захисну протиракову дію.

З'ясувалося, що дієта зі збільшеним вмістом солі підвищує проникність кишкової стінки, й біфідобактерії змогли переміщатися з кишечника мишей безпосередньо до місць розташування пухлин.

Цей висновок було підтверджено експериментальним уведенням біфідобактерій безпосередньо в пухлину, в результаті чого в ній підвищився рівень гіпурату - речовини, що стимулює імунні клітини.

"Отже, основою підвищення протипухлинного імунітету в разі високосольової дієти є взаємодія між біфідобактеріями, як важливої частини кишкової мікрофлори, та NK-клітинами. На практиці це означає, що сіль, як мінімум, може посилити ефект імунотерапії раку й, цілком можливо, не лише в мишей, а й у людей", - підсумовує видання.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Moderna оголосила про успішні випробування вакцини проти COVID-19 серед дітей віком від шести до 11 років

На Херсонщині запасів кисню у COVID-лікарнях вистачить лише на три дні - заступник голови ОДА

Вакцини Pfizer ефективні більше ніж на 90% при щепленні дітей - компанія

В Україні зупинений через техпроблеми виробник кисню відновив роботу, на двох заводах тривають регламентні роботи - МОЗ

EHealth дасть змогу виявити серед сімейних лікарів противників вакцинації проти COVID-19 - Ляшко

EHealth позволит выявить среди семейных врачей противников вакцинации от COVID-19 – Ляшко

Проблеми з постачанням кисню до ковідних лікарень зумовлені технічною несправністю на одному із заводів

Замість бустерної дози українцям буде запропоновано повний курс ревакцинації у 2022 році

Понад 81 тис. пацієнтів НІР у 2018-2021 рр. не отримали в повному обсязі передбачену державою медичну допомогу в стаціонарі - Рахункова палата

На Миколаївщині лікарню попередили про тимчасове припинення постачань кисню через його відсутність в українських виробників

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА