Інтерфакс-Україна
16:07 11.11.2021

Вчені підтвердили ефективність противірусних препаратів у боротьбі з COVID-19

3 хв читати
Вчені підтвердили ефективність противірусних препаратів у боротьбі з COVID-19

 Вчені та лікарі України, США та Італії обмінялися результатами останніх наукових досліджень у сфері боротьби з коронавірусом та підтвердили ефективність противірусних препаратів у боротьбі з COVID-19.

"Проблема боротьби з пандемією є актуальною і для України, і для всього світу. У нашій країні кількість хворих на COVID-19 зростає щодня. І хоча імунізація населення відбувається досить активно, жодна з вакцин не гарантує, що людина не захворіє. Питання профілактики та лікування COVID-19 на ранніх етапах наразі є вкрай актуальним", - зазначають вчені за підсумками науково-практичної конференції "Нові стратегії лікування COVID-19", організованої фармацевтичною компанією "Фармак" (Київ).

На конференції вчені обговорювали розробку нових та дієвих наявних лікарських засобів, які допомагають під час лікування пацієнтів із COVID-19. Зокрема, особливе місце вони надали результатам досліджень противірусних препаратів, які продемонстрували терапевтичний ефект, поділилися досвідом партнерства у розробці противірусного лікарського засобу прямої дії, розповіли про перспективи розробки інших противірусних препаратів.

"Як працюють противірусні препарати? За розміром вірус набагато менше бактерій, проте це не заважає йому знищувати клітини. Люди часто помилково вважають, що антибіотики можуть знешкодити вірус, але це не так. Важливо розуміти, що антибіотики ефективні лише проти бактерій певного виду. Щоб швидко та ефективно впоратися з вірусом використовують противірусні засоби. На початку хвороби вони зменшують симптоми та скорочують термін хвороби. Варто також розуміти, що такі препарати перешкоджають його розмноженню", - зазначають вчені.

Італійський учений, доктор Інституту хімічних та біохімічних досліджень Ронцоні Стефано Еллі, зокрема, зазначив, що противірусні препарати мають величезний потенціал у боротьбі з пандемією. Він представив дослідження, результати якого демонструють вплив препарату "енісаміум" на SARS-CoV-2 (вірус, що викликає COVID-19). "Енісаміум" більше відомий як діюча речовина лікарського засобу компанії "Фармак".

"За результатами доклінічних та клінічних досліджень "енісаміум" підтвердив свою ефективність. Призначення препарату пацієнтам з COVID-19 середньої тяжкості дало змогу полегшити перебіг хвороби у піддослідних, запобігти погіршенню його клінічного стану, уникнути летальних наслідків та скоротити термін перебування у стаціонарі", - зазначив Еллі.

За словами представника державного підприємства "Державний експертний центр" (ДЕЦ) Павла Бабича, позитивний досвід використання зазначеного препарату підтверджують результати дослідження щодо його застосування серед пацієнтів із COVID-19 середнього ступеня тяжкості.

"Проведені дослідження свідчать, що противірусний лікарський засіб, який успішно застосовується в лікуванні грипу та ГРВІ в 11 країнах світу і, як було встановлено зовсім недавно об'єднаними зусиллями вчених України, Німеччини, Великої Британії, виявляє клінічну ефективність також при COVID-19 середнього ступеня тяжкості. "Справді, препарат займає широкий спектр противірусної дії проти РНК-вірусів, що викликають гострі респіраторні захворювання, за рахунок пригнічення ферменту РНК-полімерази вірусу, під впливом якого відбувається його реплікація", - сказав він.

"За результатами досліджень вчених із США, Італії та України можна резюмувати, що противірусні препарати - це потужна зброя у подоланні та запобіганні негативним наслідкам COVID-19", - констатують вчені.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА