11:21 29.11.2021

Наявні вакцини від COVID-19 можуть захистити від штаму "омікрон" – ВООЗ

1 хв читати
Наявні вакцини від COVID-19 можуть захистити від штаму "омікрон" – ВООЗ

Ступінь небезпеки нового штаму коронавірусу COVID-19 "омікрон" оцінюється як "украй високий", проте наявні вакцини можуть надати певний ступінь захисту, йдеться в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), присвяченій новому штаму.

"Попри невизначеність, розумно припустити, що доступні наразі вакцини пропонують певний захист від важкої форми захворювання та смерті", - йдеться у доповіді ВООЗ.

У ній також зазначено, що через мутації, які можуть зробити "омікрон" більш заразним штамом, імовірність того, що він швидко пошириться у всьому світі, є вкрай високою. Глобальний ризик, пов'язаний із новим штамом, у ВООЗ також оцінили як дуже високий.

Для боротьби з поширенням "омікрону" в організації пропонують прискорити вакцинацію проти вірусу, особливо в групах ризику, і далі використовувати запобіжні заходи, як-от носити маски, уникати великих скупчень людей.

Дослідження нового штаму тривають, очікується, що більше інформації буде доступно найближчими тижнями.

Штам COVID-19, який отримав у ВООЗ позначення "омікрон", спочатку було виявлено на півдні Африки. Фахівці вважають, що він може загрожувати, оскільки поширюється набагато швидше за інші штами, які виявляли науковці за період пандемії, і містить велику кількість мутацій.

Останнім часом його виявили також у кількох європейських країнах – у Німеччині, Італії, Британії, Нідерландах та Бельгії. Крім того, про заражених "омікроном" на своїх територіях повідомила влада Гонконгу, Ізраїлю та Канади.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА