Штам "омікрон" може заражати людину у 70 разів швидше за попередні види коронавірусу - вчені КНР
Штам "омікрон" коронавірусу здатний інфікувати людину в 70 разів швидше порівняно з попередніми типами цього вірусу, повідомило у четвер видання The Hill із посиланням на дослідження Університету Гонконгу.
Під час дослідження вчені перевіряли вплив штаму "омікрон" на тканини людських легень. Вдалося встановити, що через 24 години після зараження вірусні частки "омікрону" відтворювалися у уражених тканинах у 70 разів швидше, ніж штам "дельта" та інші варіанти вірусу.
Водночас вчені з'ясували, що масштаб відтворення "омікрону" виявився більше ніж удесятеро меншим, ніж у початкового варіанту вірусу. В результаті можна припустити, що "омікрон" має викликати менш важкий перебіг хвороби, пояснює The Hill.
Один із авторів дослідження доктор Чень Чживей уточнив, що реплікація геному вірусу є не єдиним фактором, який визначає здатність вірусу заражати. Він продовжив, що тяжкість перебігу захворювання залежить не лише від заразності вірусу, а й імунітету людини.
"Крім того, зазначалося, що дуже заразний вірус, нехай він і може бути менш хвороботворним, але інфікує набагато більше людей і може викликати більше випадків серйозного перебігу хвороби та летальних наслідків. З цієї причини, і беручи до уваги наші попередні дослідження про здатність "омікрону" частково оминати імунітет від вакцин та минулого зараження, загальна загроза від "омікрону", ймовірно, дуже значна", - сказав він.
Варіант коронавірусу B.1.1.529, який отримав назву "омікрон", було виявлено наприкінці листопада у ПАР і вже виявлено у низці інших країн. Фахівці вважають, що він може загрожувати, оскільки поширюється набагато швидше, ніж інші штами, які виявляли вчені за період пандемії, і містить велику кількість мутацій.