13:11 18.10.2023

Центральна база даних ЕСОЗ здатна безперебійно працювати в умовах можливих блекаутів - керівник ДП "Електронне здоров'я"

2 хв читати
Центральна база даних ЕСОЗ здатна безперебійно працювати в умовах можливих блекаутів - керівник ДП "Електронне здоров'я"

Центральна база даних електронної системи охорони здоров'я (ЦБД ЕСОЗ) здатна безперебійно працювати в умовах можливих блекаутів, вважає керівник держпідприємства "Електронне здоров'я" Олександр Ємець.

"Фахівці ДП "Електронне здоров'я" постійно проводять аудит безпеки системи й опрацьовують результати. Завдяки вжитим заходам ЦБД продовжувала працювати навіть у періоди блекаутів у 2022 році, й упевнені, що так буде і цієї зими", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Ємець зазначив, що ДП "Електронне здоров'я" для забезпечення стабільної й безперебійної роботи ЦБД працює над балансуванням навантаження й забезпечує максимально можливу продуктивність системи в умовах наявних ресурсів.

"Враховуючи потенційні загрози й виклики в умовах війни, ми вжили всіх заходів, щоб запобігти будь-яким перешкодам у роботі ЦБД під час блекаутів чи кібератак", - сказав він.

Ємець зазначив, що "дані розміщені в різних географічно рознесених дата-центрах". Завдяки мікросервісній і багатокомпонентній структурі ЦБД вдається досягти достатньої гнучкості з погляду оперування й балансування навантаження на систему в досить великому діапазоні. Архітектура системи передбачає два кластери: основний і кластер MPI (Master Patient Index), у якому зберігаються персональні дані користувачів. До них застосовують підвищені вимоги до кібербезпеки, зокрема обмеження доступів і спеціалізована система захисту.

Крім того, перш ніж розгортати функціонал у середовищі, ДП застосовує розробку за циклом SDLC (Software Development Life Cycle).

"За рахунок такого багатоступеневого проходження коду встигаємо протестувати функціональні й нефункціональні вимоги, що висувають до програмного забезпечення. Також проводимо відповідні тестування системи, що допомагає спрогнозувати завантаження й замовити необхідні ресурси, щоб забезпечити стабільну й продуктивну роботу ЦБД", - сказав він.

Ємець наголосив, що ДП "Електронне здоров'я" тісно співпрацює з кіберполіцією, яка інформує держпідприємство про всі потенційні кіберінциденти й вектори ризиків. "Відповідні заходи щодо запобігання дізнаємося з інформаційних бюлетенів і чітко дотримуємося всіх рекомендацій", - додав він.

ЕСОЗ працює в Україні з 2017 року, система зберігає дані про здоров'я близько 35 мільйонів українців. Щодня в системі працюють понад 360 тис. активних користувачів із більш ніж 17 тис. медичних закладів й аптек. Загальна кількість усіх електронних медичних записів у системі перевищила 2 млрд.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

АПАУ прокоментувала повідомлення про нібито заборону роботи маркетплейсів

Петиція до Кабміну із закликом не забороняти сервіс Tabletki.ua набрала 25 тис. голосів

Вакцин від сказу в Україні достатньо, але можна очікувати зростання захворюваності - Кузін

До безоплатного зубопротезування для військовослужбовців і ветеранів можуть приєднатися ще 38 клінік

Мобільні медбригади ТЧХУ за місяць надали допомогу понад 2100 жителям віддалених місць Черкаської області

AstraZeneca вилучає з обігу вакцину проти COVID-19

В Україні не зафіксовано жодного випадку несприятливих наслідків після вакцинації проти COVID-19 - Кузін

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА