Інтерфакс-Україна
22:11 18.07.2024

Малюська за публічний компроміс щодо законопроєкту про угоду зі слідством до 2-го читання

3 хв читати
Малюська за публічний компроміс щодо законопроєкту про угоду зі слідством до 2-го читання

Законопроєкт №11340 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності укладення угод про визнання винуватості", який Верховна Рада ухвалила в четвер у першому читанні, потребує публічного компромісу під час підготовки до другого читання, переконаний міністр юстиції України Денис Малюська.

"Тут потрібен публічний компроміс. Можливо і за рахунок зменшення опцій, передбачених законопроєктом. Переконаний, що Верховна Рада України такий компроміс знайде до другого читання і всі ключові стейкхолдери будуть задоволені. Хоча рідко коли компроміс збігається з найкращим технократичним рішенням", - написав Малюська на своїй сторінці у Facebook у четвер.

Він назвав інститут угод "штукою дуже неетичною, але суперефективною в правильних руках". "Максимальна ефективність мені подобається. Я за збільшення дискреції прокурорів, як це є в США. Дискреції закривати справи або йти на угоди", - зазначив міністр.

Малюська також зазначив, що метою угод про визнання винуватості є уникнення ризиків програти справу повністю, а також економії ресурсів, недостатніх для повноцінного судового розгляду.

Водночас він визнав, що інститут угод про визнання винуватості є чи не найпроблемнішим у кримінальному праві, але водночас "тріумфом ефективності над справедливістю в конкретній справі та над превентивним ефектом для обвинуваченого". Міністр розкритикував "примітивну дискредитацію інституту і загальну критику законопроєкту без найменшого розуміння ідеї, доктрини і зарубіжних практик".

Зі свого боку голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що під час розгляду законопроєкту №11340 "депутати взагалі не порушували питання угоди зі слідством у корупційних правопорушеннях".

"Це відбулося від наших партнерів у рамках зобов'язань Ukraine Facility Plan. Сьогодні голосували урядову версію, тому що уряд визначений перемовником з ЄС за цим планом", - повідомив він.

Також Арахамія повідомив, що після розгляду законопроєкту в першому читанні "у нас є перелік зауважень у письмовій формі від САП і ВАКС, які мають цим механізмом користуватися".

"Угода - це право прокуратури, а не обов'язок", - наголосив він.

За словами парламентарія, фінальна версія законопроєкту "все одно проходитиме залік від міжнародників".

"Якщо громадянське суспільство вважає цей законопроєкт зрадою, воно має право і можливість надати свої аргументи представникам посольств і міжнародних організацій. Але я впевнений, що все буде добре доопрацьовано до другого читання, як це було багато разів у подібних ситуаціях", - резюмував Арахамія.

Як повідомлялося, ухвалений у першому читанні 231 голосами законопроєкт №11340 пропонує доповнити Кримінальний кодекс положенням, згідно з яким винятково в корупційних правопорушеннях і в правопорушеннях, пов'язаних із корупцією, суд може ухвалити договір про визнання винуватості та призначити узгоджене сторонами додаткове покарання у вигляді штрафу у випадку, коли таке покарання не передбачено в санкції статті Особливої частини Кримінального кодексу. Законопроєкт регламентує розмір штрафів.

При цьому у висновку комітету Верховної Ради з антикорупційної політики до цього законопроєкту зазначено, що він містить корупціогенний фактор.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Світові лідери засуджують ракетну атаку РФ на Суми

Трамп наголошує, що переговори щодо України йдуть добре, але настав час для практичних кроків - ЗМІ

НБУ визнає ділову репутацію Порошенка небездоганною для спроби вилучити його акції МІБ, стверджує сам Порошенко

Гамбія призначила послом за сумісництвом в Україні дипломата, акредитованого в Анкарі, а не в Москві – Сибіга

Зеленський на "Рамштайні": необхідно визначити чіткі деталі щодо контингенту безпеки в Україні

Естонія затримала підсанкційне судно з тіньового флоту РФ у Балтійському морі

Умєров: працюємо з партнерами над пошуком додаткових систем "Patriot"

Умєров: Європа перебирає на себе провідну роль у наданні безпекової допомоги

Партнери виділяють понад EUR21 млрд на військову допомогу Україні - міністр оборони Британії

Умєров: Гегсет брав участь у "Рамштайні", це означає, що США продовжує надавати допомогу і не стоїть осторонь від нас

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА