Інтерфакс-Україна
13:58 15.09.2024

У Польщі проживає близько 300 тис. українських громадян - чоловіків мобілізаційного віку - Сибіга

2 хв читати
У Польщі проживає близько 300 тис. українських громадян - чоловіків мобілізаційного віку - Сибіга

Близько 300 тис. громадян України - чоловіків мобілізаційного віку проживає нині в Польщі, повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Під час дискусії в рамках ХХ зустрічі Ялтинської Європейської стратегії (YES) у Києві очільник зовнішньополітичного відомства наголосив, що Україна і Польща перебувають у тісному діалозі, зокрема, щодо проєкту з підготовки на польській території військового підрозділу, що формуватиметься з українських добровольців (громадян України, які проживають за кордоном).

"І цей проєкт, мені здається, буде дуже важливим із точки зору, зокрема, і посилення нашої обороноздатності. За нашими оцінками, за оцінками української сторони, у Польщі на сьогоднішній день проживає близько трьохсот тисяч громадян - чоловіків мобілізаційного віку. Загалом за кордоном - близько мільйона. І це теж про справедливість", - сказав Сибіга.

Він наголосив, що обов'язок захищати свою батьківщину стосується всіх громадян, незалежно від місця перебування.

23 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив про призупинення надання консульських послуг чоловікам - громадянам України мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном.

Пізніше Кулеба пояснив, що оголошене раніше рішення про призупинення консульських послуг для українських чоловіків мобілізаційного віку, які проживають за кордоном, було спрямоване на забезпечення справедливості на тлі того, що "хлопці в окопах дуже втомилися".

За інформацією МЗС, після набуття чинності законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" 18 травня 2024 року процес прийняття та розгляду заяв щодо вчинення консульських дій чоловікам мобілізаційного віку продовжиться з урахуванням нових вимог, що випливають із положень закону.

З 18 травня українським чоловікам віком 18-60 років, які перебувають або проживають за кордоном, знов поновили подання заяв на отримання консульських послуг, однак вони мають надати військово-обліковий документ у паперовому або електронному вигляді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

Україна на всіх робочих рівнях з'ясовує зі США деталі по постачанню оборонної підтримки - Зеленський

Рютте: Україна у "короткостроковій перспективі" не зможе обійтися без допомоги США

Макрон "оптимістично налаштований" щодо співпраці з Путіним по Ірану, "трохи менше" щодо України – ЗМІ

Лубінець називає тиском заклики до нього депутатів подати Кременя на перепризначення мовним омбудсманом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА