13:58 15.09.2024

У Польщі проживає близько 300 тис. українських громадян - чоловіків мобілізаційного віку - Сибіга

2 хв читати
У Польщі проживає близько 300 тис. українських громадян - чоловіків мобілізаційного віку - Сибіга

Близько 300 тис. громадян України - чоловіків мобілізаційного віку проживає нині в Польщі, повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Під час дискусії в рамках ХХ зустрічі Ялтинської Європейської стратегії (YES) у Києві очільник зовнішньополітичного відомства наголосив, що Україна і Польща перебувають у тісному діалозі, зокрема, щодо проєкту з підготовки на польській території військового підрозділу, що формуватиметься з українських добровольців (громадян України, які проживають за кордоном).

"І цей проєкт, мені здається, буде дуже важливим із точки зору, зокрема, і посилення нашої обороноздатності. За нашими оцінками, за оцінками української сторони, у Польщі на сьогоднішній день проживає близько трьохсот тисяч громадян - чоловіків мобілізаційного віку. Загалом за кордоном - близько мільйона. І це теж про справедливість", - сказав Сибіга.

Він наголосив, що обов'язок захищати свою батьківщину стосується всіх громадян, незалежно від місця перебування.

23 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив про призупинення надання консульських послуг чоловікам - громадянам України мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном.

Пізніше Кулеба пояснив, що оголошене раніше рішення про призупинення консульських послуг для українських чоловіків мобілізаційного віку, які проживають за кордоном, було спрямоване на забезпечення справедливості на тлі того, що "хлопці в окопах дуже втомилися".

За інформацією МЗС, після набуття чинності законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" 18 травня 2024 року процес прийняття та розгляду заяв щодо вчинення консульських дій чоловікам мобілізаційного віку продовжиться з урахуванням нових вимог, що випливають із положень закону.

З 18 травня українським чоловікам віком 18-60 років, які перебувають або проживають за кордоном, знов поновили подання заяв на отримання консульських послуг, однак вони мають надати військово-обліковий документ у паперовому або електронному вигляді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шольц: Ми не послабимо нашу підтримку України

Шольц: РФ має взяти участь у Саміті миру, але ми не приймемо мир, продиктований Росією

МЗС спростовує твердження про нібито готовність Києва до поступок агресору за рахунок суверенітету й територіальної цілісності

Київ сподівається, що Ашгабат усвідомлює: Путін є воєнним злочинцем, на якого видано ордер на арешт МКС

Стефанчук не бачить підстав для переформатування коаліції

Закон про підвищення податків не допомагає армії, але знищує українську економіку, переконаний Порошенко

Рада підтримала виключення Одарченка й Дмитрука з парламентських комітетів

Учасники третього Саміту "Україна - Південно-Східна Європа" підтримали принципи Української формули миру - Декларація

В Україні створюється гаряча лінія для повідомлень про зловживання ТЦК і СП - Порошенко

Кличко на зустрічі з канцлером Шольцем в Лейпцигу наголосив на необхідності посилення допомоги Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА