11:23 26.11.2024

Шведський прем'єр закликав екіпаж китайського судна прибути до Швеції для розслідування пошкодження кабелів у Балтійському морі

2 хв читати
Шведський прем'єр закликав екіпаж китайського судна прибути до Швеції для розслідування пошкодження кабелів у Балтійському морі

Прем'єр Швеції Ульф Крістерссон зажадав, щоб китайський суховантаж Yi Peng 3, який пройшов курсом у Балтійському морі поблизу від двох підводних кабелів, що вийшли нещодавно з ладу, вирушив до Швеції в межах розслідування цих інцидентів, повідомляє у вівторок агентство Bloomberg.

"Ми підтримуємо зв'язок із судном і з Китаєм. Ми заявили про своє бажання, щоб це судно попрямувало у шведські води", - сказав Крістерссон на пресконференції в Стокгольмі.

За словами Крістерссона, заклик Швеції може "посприяти зміцненню співробітництва, і він не має на увазі жодних обвинувачень або кримінального розслідування" щодо моряків цього судна.

Крістерссон додав, що влада Швеції поки не отримала від екіпажу судна відповіді на свій запит.

За даними сайту Marine Traffic, суховантаж, як і раніше, стоїть у північній частині Данських проток, недалеко від територіальних вод Данії. За ним спостерігають ВМС Швеції, Данії та Німеччини.

Раніше стало відомо про пошкодження кабелю між Литвою і Швецією, а пізніше - між Фінляндією і ФРН. Видання The Financial Times із посиланням на джерела повідомило, що прокуратура Швеції почала розслідування причин пошкодження кабелю в Балтійському морі.

Минулого вівторка міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що розрив підводного кабелю зв'язку між Фінляндією і ФРН не міг бути випадковістю, найімовірніше, він стався внаслідок "гібридних дій". Пізніше прем'єрка Данії Метте Фредеріксен сказала, що не здивується, якщо інциденти виявляться навмисними.

Зі свого боку представник МЗС Китаю Лінь Цзяна заявив, що уряд КНР вимагає від китайських суден суворо дотримуватися відповідних законів і норм безпеки, надає великого значення збереженню інфраструктури, працює з міжнародною спільнотою у створенні глобальних систем зв'язку, зокрема підводних кабелів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Трамп готовий до нових контактів із лідером КНДР - ЗМІ

Україна не бачить підстав для відновлення контактів із Лукашенком, і питання визнання його легітимності неактуальне - речник МЗС

Більшість українців не підтримує мирної угоди без урахування територіальної цілісності країни

Українці сподіваються, що друге президентство Трампа буде позитивним для України

"Європейська солідарність" вимагає проведення закритого засідання Ради через арешт військових командирів

Прем'єр Хорватії наголошує на зростанні впливу РФ на демократичні процеси у всій Європі

Трамп закликав Путіна скоріше укласти угоду про припинення війни в Україні, інакше запровадить високі податки, тарифи та санкції

ЄС спільно з Данією та Литвою запускає програму для підтримки шляху України до вступу в ЄС з бюджетом EUR14 млн

Зеленський упевнений, що Китай може підштовхнути Путіна до миру

1 млн громадян звернулися на гарячу лінію УЧХ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА