Інтерфакс-Україна
08:23 28.04.2025

Єрмак: РФ може наслідувати приклад Республіки Конго та Руанди щодо відновлення миру

1 хв читати
Єрмак: РФ може наслідувати приклад Республіки Конго та Руанди щодо відновлення миру

Росія може наслідувати приклад відновлення миру за принципом ухвалення спільної декларації між Республікою Конго та Руандою щодо врегулювання багаторічного конфлікту на Африканському континенті, заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

"Вітаємо важливий результат у справі відновлення миру на Африканському континенті, досягнутий завдяки посередництву США. 25 квітня у Вашингтоні між Руандою та Демократичною Республікою Конго була підписана Декларація принципів, що формує шлях до врегулювання багаторічного конфлікту у регіоні Великих Озер", - написав він в телеграмі вранці понеділка.

Єрмак зазначив, що важливим в цьому процесі є те, що Руанда та Республіка Конго, а також США як посередник, в основу майбутнього мирного врегулювання закладають саме загальновизнані принципи міжнародного права, закріплені у Статуті ООН.

Зокрема, взаємне визнання суверенітету, територіальної цілісності та державних кордонів, налаштованість на розвʼязання спорів мирними засобами дипломатії та переговорами, утримання від втручання у внутрішні справи один одного.

"Росія може наслідувати цей приклад, припинити тактику маніпуляцій, зволікань та терору проти цивільного населення України, та погодитися на повне та безумовне припинення вогню як перший крок до завершення війни проти України", - підкреслив він.

За його словами, застосування принципів Статуту ООН для припинення війни в Європі є так само можливим, як і для врегулювання конфліктів в Африці.

 

 

ОСТАННЄ

Центристи D66 перемагають на дострокових виборах у Нідерландах – ЗМІ

У Нідерландах на виборах у парламент суспільство вибрало стабільність - Климпуш - Цинцадзе

Порошенко під час передачі допомоги ЗСУ звинуватив ДССЗЗІ в тому, що залишила бригади "без очей"

Після підрахунку 99,7% голосів на виборах в Нідерландах дві партії мають майже однаковий результат – ЗМІ

У Нідерландах відкрилися виборчі дільниці на дострокових виборах у парламент

Порошенко закликав зупинити транзит російської нафти через "Дружбу"

Кличко: У Страсбурзі підписали меморандум щодо впровадження Громадських асамблей у містах України

Кличко запросив до України моніторингову місію Ради Європи щодо тиску на органи самоврядування

Україна пропонує ЄС надання їй статус спостерігача у процесі реформування Спільної аграрної політики Євросоюзу - Качка

США очікують від Угорщини відмови від нафти РФ і закликають Китай тиснути на Москву – посол США при НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА