Інтерфакс-Україна
16:01 22.04.2013

Спікер ВР сподівається, що до кінця травня парламент ухвалить усі закони з євроінтеграційного пакета

3 хв читати

Політичні сили українського парламенту налаштовані докласти всіх зусиль для підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, заявляє голова Верховної Ради Володимир Рибак.

"Я радий, що минулого тижня нам вдалося розблокувати роботу Верховної Ради України та повернутися до конструктивної діяльності. Сьогодні всі політичні сили парламенту рішуче налаштовані докласти всіх зусиль з метою підписання угоди про асоціацію в листопаді цього року", - заявив В.Рибак під час зустрічі з керівниками моніторингової місії Європейського парламенту Александром Квасневським і Петом Коксом у понеділок у Києві.

У свою чергу А.Квасневський заявив, що підписання угоди про асоціацію "відкриє нову главу в історії України". "Ми говоримо не лише про підписання угоди, а й про дуже тривалу співпрацю між Україною та Євросоюзом. Асоціація з ЄС - це сьогодні стратегія для України", - сказав А.Квасневський.

Він також наголосив на ключовій ролі парламенту в період підготовки до Вільнюського саміту та підписання угоди про асоціацію. "Дуже важливо, як працюватиме Верховна Рада на шляху до підписання угоди про асоціацію. Для іміджу України важливий парламент, який працює, а не заблокований", - зазначив А.Квасневський.

За словами В.Рибака, всі гілки влади в Україні докладають максимум зусиль для виконання Україною своїх зобов'язань перед ЄС. Він також висловив думку, що до кінця травня буде ухвалено всі закони з євроінтеграційного пакета. "Конституційна більшість у Верховній Раді готова провести необхідну підготовчу роботу до саміту у Вільнюсі в листопаді", - сказав В.Рибак.

Спікер парламенту зазначив, що українська сторона розглядає діяльність моніторингової місії Європейського парламенту як вагомий фактор у встановленні взаємної довіри та поглиблення активного діалогу між Україною та ЄС у рамках підготовки до підписання угоди про асоціацію.

"Сприймаємо його як свідчення результативності діяльності місії та її важливої ролі як ефективного каналу комунікації між Україною та Європейським Союзом з окремих питань двостороннього порядку денного", - сказав спікер.

Керівник парламенту зазначив, що Україна підтверджує свою відкритість і конструктивну налаштованість у контексті посиленої уваги ЄС до окремих резонансних справ в Україні, докладає максимальних зусиль з метою розгляду відповідних питань у рамках реформування системи правосуддя в Україні.

"Указ президента України від 7 квітня цього року про помилування шести засуджених, зокрема колишніх урядовців Юрія Луценка та Георгія Філіпчука, став черговим важливим кроком у рамках послідовної реалізації політики щодо декриміналізації та гуманізації законодавства України", - сказав В.Рибак. За його словами, цей крок не тільки засвідчив "налаштованість найвищого керівництва країни продовжити гуманізацію судової системи, а й, враховуючи виняткову увагу Євросоюзу до цієї справи, вкотре довів пріоритетність для України підписання угоди про асоціацію з ЄС".

В.Рибак висловив сподівання, що подальша робота моніторингової місії Європейського парламенту буде корисною для всіх. За його словами, діяльність місії могла б сприяти комплексній реформі системи правосуддя і прокуратури, що допомогло б Україні швидше вийти на європейський рівень.

"Ваша місія також має значний потенціал у сприянні діалогу між владою та опозицією в Україні. Сподіваюся, що нинішня зустріч стане важливою, передусім, з цієї точки зору", - зазначив В.Рибак.

Він також зазначив, що внутрішньополітична стабільність є ключовою передумовою ефективної роботи зі створення належних умов для підписання угоди про асоціацію. В.Рибак наголосив, що він як керівник парламенту закликає колег "до примирення й об’єднання зусиль навколо європейського вибору України".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський на нараді з прем'єром обговорив майбутню конфігурацію виконавчої влади

ЄС до серпня не запроваджуватиме мит проти США - фон дер Ляєн

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА