Інтерфакс-Україна
23:59 29.04.2013

Профіцит платіжного балансу України в І кв. становив $1,8 млрд - НБУ

2 хв читати

Профіцит платіжного балансу України в січні-березні 2013 року становив $1,82 млрд, тоді як за аналогічний період минулого року зафіксовано від’ємне сальдо розміром $569 млн, повідомив Національний банк України (НБУ) на офіційному веб-сайті.

"У березні 2013 року сальдо зведеного платіжного балансу третій місяць поспіль було додатним - $126 млн (у березні 2012 року - $375 млн). Високим залишався чистий приплив коштів за фінансовим рахунком, який дав змогу повністю профінансувати дефіцит поточного рахунку та зберегти рівень міжнародних резервів", - зазначено в повідомленні.

За даними НБУ, дефіцит поточного рахунку у березні залишився на рівні, близькому до показника попереднього місяця, - $964 млн (у березні 2012 року - $653 млн). "Скорочення зовнішнього та внутрішнього попиту зумовило зниження обсягів як експорту, так і імпорту товарів", - зазначено в повідомленні.

У цілому, за даними НБУ, дефіцит поточного рахунку в січні-березні-2013 становив $1,751 млрд, що на 14,7% нижче, ніж за аналогічний період минулого року ($2,053 млрд).

Профіцит рахунку операцій з капіталом і фінансових операцій у березні зріс порівняно з березнем минулого року на 6% - до $1,09 млрд. У цілому за перший квартал поточного року його профіцит сягнув $3,571 млрд, що у 2,4 разу більше, ніж за аналогічний період минулого року ($1,484 млрд).

За даними НБУ, обсяг чистих надходжень прямих іноземних інвестицій у березні становив $377 млн, що в 1,9 разу більше, ніж у відповідному місяці минулого року: основним реципієнтом прямих іноземних інвестицій залишався реальний сектор.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Депутат Європарламенту Ґалер закликав розчистити шлях України до членства в ЄС, а Україну припинити санкції проти опозиції

ЄС готує 19-й пакет санкцій проти РФ у тісній координації із США - Кошта

МЗС України на заяви Навроцького: обговорення майбутнього членства України в НАТО та ЄС не є передчасним

Навроцький: Україна у стані війни не може вступати до НАТО, питання членства у ЄС - передчасне

Європарламент вшанував памʼять Андрія Парубія

Україна та Єврокомісія розпочали скринінг за останнім переговорним Кластером

Захід має вимагати від Росії припинення вогню - Порошенко на безпековій конференції у Кембриджі

Рада викликала на засідання голову Фінмоніторингу Проніна

Порошенко закликав заборонити Telegram після вбивства Парубія

Президент Фінляндії анонсував зустріч формату NB8 у середу разом із Зеленським

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА