Громадські організації закликають визнати неконституційним закон про всеукраїнський референдум
Коаліція громадських організацій "За чесний референдум в Україні" закликає визнати неконституційним закон про всеукраїнський референдум.
Про це йдеться у зверненні коаліції "За чесний референдум", яке обговорювалося на круглому столі "Вдосконалення правового регулювання інституту референдуму в Україні" у вівторок.
Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко повідомив, що представники коаліції розробили два конституційні подання - про неконституційність процедури та перевищення повноважень Верховною Радою при ухваленні закону "Про всеукраїнський референдум" і неконституційність окремих положень цього закону.
За його словами, подання та відповідні звернення направлено на адресу президента України Віктора Януковича, Верховної Ради та уповноваженого з прав людини Верховної Ради з проханням направити їх до Конституційного Суду.
Голова ГО "Центр UA" Олег Рибачук зазначив, що представники коаліції насамперед звертаються до опозиції, оскільки, на його думку, вона недооцінює небезпеку цього закону.
Так, за його словами, наразі керівники опозиції говорять про те, що вони проведуть свій референдум, зокрема, з питання звільнення Юлії Тимошенко. Однак, наголосив експерт, це в результаті може призвести до реальності "Януковичу - царство".
"Ми не можемо собі дозволити таких ігор", - наголосив О.Рибачук.
Народний депутат Валерій Карпунцов повідомив, що фракція "УДАР" у парламенті підготувала конституційне подання про неконституційність процедури ухвалення цього закону. Водночас неконституційність положень цього закону вони пропонують усунути шляхом внесення до нього змін.
За його словами, найближчим часом подання буде направлено до Конституційного Суду.
Народний депутат Володимир Бондаренко (фракція "Батьківщина") заявив, що опозиція готова розглянути всі пропозиції з цього питання і виробити єдину позицію.
Як повідомлялося, Верховна Рада 6 листопада 2012 року ухвалила закон "Про Всеукраїнський референдум", який, зокрема, встановлює, що всеукраїнський референдум може проводитися щодо схвалення нової редакції Конституції, внесення до неї змін, скасування або визнання нечинним закону про внесення змін до Конституції.