11:42 16.07.2013

Томенко: опозиція на наступній сесії ВР має приділити більше уваги антикорупційним та соціально-економічним питанням

2 хв читати
Томенко: опозиція на наступній сесії ВР має приділити більше уваги антикорупційним та соціально-економічним питанням

На наступній сесії Верховної Ради України опозиція має зосередиться на соціально-економічних питаннях та обстоювати повноваження парламенту у кадрових питаннях, вважає голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко.

"Під час наступної сесії опозиції необхідно більше уваги приділити антикорупційним, соціально-економічним питанням, а також обстоювати збільшення повноважень парламенту в кадрових питаннях і контролі за використанням бюджетних коштів", - зазначив голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок, розповідаючи про зустріч з виборцями Черкаської області.

М.Томенко відзначив три позитивних моменти роботи опозиції під час другої сесії парламенту - активна робота щодо ухваленя законопроектів, що стосуються євроінтеграції України, введення персонального голосування народних депутатів і "висока ступінь координації у діяльності трьох опозиційних фракцій".

Серед недоліків роботи М.Томенко назвав те, що "опозиція не змогла жорстко контролювати економічні питання загалом і бюджетні зокрема". "Сьогоднішній запит суспільства виглядає так, щоб опозиція не допускала фантастичних зловживань бюджетними коштами через тендерні закупівлі і неадекватне використання коштів державного та місцевих бюджетів, а також забезпечила справедливий розподіл коштів для регіонів та місцевих рад", - сказав він.

Депутат зазначив, що прикладом такого несправедливого розподілу бюджетних коштів може бути постанова Кабінету Міністрів від 3 липня цього року, згідно з якою, зокрема, було виділено на Черкаську область близько 9 млн грн, а на Донецьку область удесятеро більше - 132 млн грн.

М.Томенко також вважає недоліком у роботі те, що "опозиція активно зловживала блокуванням, яке в багатьох випадках було неефективним". "Ефективним було блокування, пов'язане з персональним голосуванням, оскільки цього вимагала більшість у суспільстві, однак блокування з вимогою приходу президента до парламенту чи чогось іншого не видавалося суспільно важливим запитом", - вважає він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА