Інтерфакс-Україна
11:42 16.07.2013

Томенко: опозиція на наступній сесії ВР має приділити більше уваги антикорупційним та соціально-економічним питанням

2 хв читати
Томенко: опозиція на наступній сесії ВР має приділити більше уваги антикорупційним та соціально-економічним питанням

На наступній сесії Верховної Ради України опозиція має зосередиться на соціально-економічних питаннях та обстоювати повноваження парламенту у кадрових питаннях, вважає голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко.

"Під час наступної сесії опозиції необхідно більше уваги приділити антикорупційним, соціально-економічним питанням, а також обстоювати збільшення повноважень парламенту в кадрових питаннях і контролі за використанням бюджетних коштів", - зазначив голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок, розповідаючи про зустріч з виборцями Черкаської області.

М.Томенко відзначив три позитивних моменти роботи опозиції під час другої сесії парламенту - активна робота щодо ухваленя законопроектів, що стосуються євроінтеграції України, введення персонального голосування народних депутатів і "висока ступінь координації у діяльності трьох опозиційних фракцій".

Серед недоліків роботи М.Томенко назвав те, що "опозиція не змогла жорстко контролювати економічні питання загалом і бюджетні зокрема". "Сьогоднішній запит суспільства виглядає так, щоб опозиція не допускала фантастичних зловживань бюджетними коштами через тендерні закупівлі і неадекватне використання коштів державного та місцевих бюджетів, а також забезпечила справедливий розподіл коштів для регіонів та місцевих рад", - сказав він.

Депутат зазначив, що прикладом такого несправедливого розподілу бюджетних коштів може бути постанова Кабінету Міністрів від 3 липня цього року, згідно з якою, зокрема, було виділено на Черкаську область близько 9 млн грн, а на Донецьку область удесятеро більше - 132 млн грн.

М.Томенко також вважає недоліком у роботі те, що "опозиція активно зловживала блокуванням, яке в багатьох випадках було неефективним". "Ефективним було блокування, пов'язане з персональним голосуванням, оскільки цього вимагала більшість у суспільстві, однак блокування з вимогою приходу президента до парламенту чи чогось іншого не видавалося суспільно важливим запитом", - вважає він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

ЄК наразі очікує оголошення про мита США і не розкриває заходів у відповідь - представник

Велика Британія запровадила санкції проти російського проєкту "Євразія", молдовського депутата і грузинських суддів

Кличко обговорив з міністром закордонних справ Німеччини Бербок подальшу допомогу Україні

Україна сподівається на допомогу Німеччини у відкритті перемовних кластерів з ЄС - голова комітету Ради

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА