Інтерфакс-Україна
12:54 13.08.2013

Україна очікує від Венеціанської комісії нових рекомендацій щодо проекту змін до Конституції. Попередні вже враховано - Лукаш

2 хв читати

Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) сподівається, що Конституційна асамблея дослухається до її рекомендацій щодо змін до Основного закону.

"Ми сподіваємося, що Конституційна асамблея дослухається до рекомендацій Венеціанської комісії та врахує їх під час підготовки змін до Конституції", - сказав член Венеціанської комісії Пітер Пакзолай на засіданні круглого столу у вівторок у Києві.

П.Пакзолай зазначив, що Венеціанська комісія підготувала свої рекомендації до законопроекту про внесення змін до Конституції України й очікує, що український парламент врахує міжнародний досвід, європейські стандарти, зокрема, передбачить можливість балотування на виборах раніше засуджених громадян. Крім того, перегляне терміни та процедуру отримання громадянства, а також передбачить право громадян інших держав в агітації на виборах.

"Чинне положення Конституції забороняє балотуватися всім особам, раніше засудженим, якщо судимість не було знято. Ми сподіваємося, що в процесі підготовки змін до Конституції це питання буде вивчено в рамках європейської практики", - сказав П.Пакзолай.

У свою чергу міністр юстиції України Олена Лукаш зазначила, що Україна очікує нового висновку Венеціанської комісії щодо законопроекту про внесення змін до Конституції України для того, щоб виконати подальшу роботу з цими рекомендаціями.

Глава Мін'юсту нагадала, що українська сторона вже отримала перший висновок Венеціанської комісії, і більшість поправок, висловлених європейцями, було враховано.

За словами О.Лукаш, протягом серпня-листопада 2013 року заплановано проведення серії круглих столів для обговорення рекомендацій Венеціанської комісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна запропонувала партнерам конструктивні пропозиції щодо формату захисту, як передбачає 5 стаття договору НАТО - Зеленський

Позов про розподіл майна подружжям Порошенків є захистом можливості фінансувати допомогу ЗСУ і політичну діяльність, заявили в "Євросолідарності"

Кличко: Окупація України РФ неприйнятна, але нас примушують до територіальних поступок

Трамп: Україна ніколи не зможе вступити до НАТО, а Крим залишиться з Росією

Сікорський: Ми не будемо вказувати Україні, на які компроміси йти

Порошенко закликав передати "Тауруси" і ухвалити резолюції на підтримку територіальної цілісності України

Кличко вважає, що Україну можуть змусити поступитися частиною територій, але це буде тимчасовим рішенням

Понад 7 млн канадців проголосували на виборах до опублікування всіх передвиборчих програм

Україна наполягає на тому, щоб Крим офіційно не визнавали російським, – ЗМІ

Порошенко обговорив з головою МЗС Польщі євроінтеграцію України та мирний процес

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА