Інтерфакс-Україна
10:32 16.10.2013

В Україні розпочалася виборча кампанія з довиборів до парламенту в п'яти округах

2 хв читати

В Україні розпочалася виборча кампанія з повторних виборах народних депутатів в одномандатних округах №94 (Обухів, Київська область), №132 (Первомайськ, Миколаївська область), №194 і №197 (Черкаси та Канів, Черкаська область) і №223 (Шевченківський район, Київ).

Проведення цих виборів є однією з вимог для підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Згідно з календарним планом, який оприлюднено на сайті Центральної виборчої комісії, в середу розпочинається висунення кандидатів у народні депутати, яке триватиме до 4 листопада включно.

Кандидатів може висунути партія на з'їзді або вони можуть висунути самі себе.

Опозиція заявила, що вона висуне тих самих кандидатів, що й на чергових парламентських виборах у 2012 році. Тоді від ВО "Батьківщина" балотувалися: в 94-му окрузі - директор ТОВ "Мако" Віктор Романюк, в 132-му - голова громадської організації "Селянський фронт" Аркадій Корнацький, в 194-му - приватний підприємець Микола Булатецький, у 197-му - помічник-консультант народного депутата Леонід Даценко; від ВО "Свобода" в 223-му окрузі - керівник аналітичної служби цієї партії Юрій Левченко.

У середу відбудуться партійні з'їзди ВО "Батьківщина" та ВО "Свобода", на яких вони висунуть своїх кандидатів. Партія "УДАР" заявила, що підтримає єдиних кандидатів від опозиції.

Партія регіонів заявила, що не проводитиме з'їзду і не висуватиме своїх кандидатів, оскільки це висунення "відбувається знизу", тобто вони балотуватимуться шляхом самовисування. Поки що точно не відомо, кого партія влади підтримає на цих виборах.

Як відомо, ЦВК на парламентських виборах 28 жовтня 2012 року визнала неможливим встановити результати виборів у п'яти зазначених округах через масові порушення та фальсифікацію результатів виборів.

Повторні вибори у зазначених п'яти мажоритарних округах відбудуться 15 грудня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

Обмеження гарантій безпеки для України в часі ще не обговорювалося – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА