Інтерфакс-Україна
11:13 30.10.2013

Росія використовує схвалений Тимошенко газовий контракт для того, щоб позбавити Україну права вибору, - Богословська

3 хв читати
Росія використовує схвалений Тимошенко газовий контракт для того, щоб позбавити Україну права вибору, - Богословська

Намір Російської Федерації перейти на авансові платежі в розрахунках за поставлений газ є спробою відібрати в України право вибору, вважає народний депутат, член фракції Партії регіонів Інна Богословська.

"Усі ці розмови про авансові платежі за газ ще раз доводять, яку "послугу" зробила Тимошенко (екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко - ІФ) 45-мільйонній країні: погрожуючи цим документом, у нас намагаються відібрати право вибору", - сказала вона в середу в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

На думку парламентаря, "газовий контракт із Росією, підписаний Ю.Тимошенко, став прекрасним інструментом шантажу в руках Москви".

"Очевидно, що газовий контракт, підписаний на ринкових умовах, ніколи не перетворився б на палицю, за допомогою якої диктують, з ким можна, а з ким не можна підписувати угоду про асоціацію. Але проблема в тому, що це - політичний документ. Рішення про його підписання приймалося, виходячи з політичних, а також особистих мотивів - щоб перемогти на президентських виборах і вирішити свої особисті проблеми у відносинах із Росією. Звідси - така висока ціна контракту, яку ми всі сьогодні вимушені платити", - зазначила І.Богословська.

За словами народного депутата, газовий контракт у його нинішньому вигляді є головною загрозою українському суверенітету.

При цьому, на думку політика, спроба витягнути максимум зі "спадщини" Ю.Тимошенко, яку вона залишила Україні, може піти Росії не на користь.

"Хочемо ми цього чи ні, але ми приречені на дружбу та добросусідські відносини. Однак те, що відбувається останнім часом, складно назвати дружбою. Україна ніколи не сприймала мови ультиматумів. Від проведення такої політики програють усі, і насамперед Росія. Сподіваюся, доки не пізно, висновки буде зроблено, і ми все-таки почнемо будувати взаємовигідні партнерські відносини, в яких контракт на постачання газу буде документом, підписаним "Нафтогаз України" і "Газпромом" з урахуванням національних інтересів двох країн, а не інструментом тиску і шантажу", - підсумувала І.Богословська.

Як повідомлялося, 29 жовтня голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер заявив, що Україна наразі не сплатила постачання газу за серпень розміром $882 млн.

На селекторній нараді у прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва він запропонував "найближчим часом розглянути питання про передоплату, авансові платежі, як це і передбачено в контракті".

Д.Медведєв, у свою чергу, зазначив, що РФ може перейти на авансові платежі за газ з Україною, якщо не буде рішення найближчим часом.

Коментуючи ситуацію із затримкою розрахунків за спожитий російський газ, прем'єр-міністр України Микола Азаров 29 жовтня заявив, що уряд України тримає питання розрахунків із Росією за газ на контролі, але це проблема двох господарюючих суб'єктів - НАК "Нафтогаз України" і "Газпрому". Він зазначив, що певні проблеми є, але вони не критичні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА