Інтерфакс-Україна
12:23 31.10.2013

Профільний комітет ВР розгляне законопроекти, що пропонують дозволити лікування засуджених за кордоном, на засіданні 4 листопада

2 хв читати

Парламентський комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на своєму засіданні в понеділок, 4 листопада, розпочне розгляд законопроектів, згідно з якими запропоновано дозволити лікування засуджених за кордоном.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі позафракційного народного депутата України Анжеліки Лабунської, яка є автором одного з таких законопроектів, відповідне запрошення від 30 жовтня вона отримала від голови комітету Андрія Кожем'якіна (фракція "Батьківщина").

Як стало відомо агентству "Інтерфакс-Україна", комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності цього тижня не зміг зібратися на своє засідання через відсутність більшості - на засідання не прийшли депутати фракцій більшості.

Як заплановано, на пленарному засіданні Верховної Ради 5 листопада на розгляд буде винесено законопроекти: лідерів трьох опозиційних фракцій - "Батьківщина" Арсенія Яценюка, "УДАР" Віталія Кличка і "Свобода" Олега Тягнибока - про заборону виборчого правосуддя і зняття перешкод для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (№ 3479); народного депутата Сергія Міщенка (позафракційного) про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (№ 2453а ) і А.Лабунської - про внесення змін до ст. 84 Кримінального кодексу України про можливість лікування засуджених за кордоном (№ 3461).

Так, згідно із законопроектом С.Міщенка, до Кримінального процесуального кодексу України треба внести зміни про можливість відстрочки виконання вироку у зв'язку з хворобою засудженого, яка потребує лікування за кордоном.

А.Лабунська запропонувала законопроект про можливість лікування засуджених за кордоном у разі, якщо за рік безперервного стаціонарного лікування в лікарні за межами установи пенітенціарної системи ув'язнений не досяг повного лікування. Згідно з цим же документом вона пропонує, щоб суд одночасно ухвалив рішення про звільнення такої особи від покарання через хворобу.

Законопроект А.Яценюка , В.Кличка і О.Тягнибока передбачає норму індивідуального акта амністії для осіб, щодо яких було ухвалено рішення Європейського суду з прав людини. "Особи , щодо яких встановлені факти застосування вибіркового правосуддя або порушення Україною ст. 18 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, підлягають помилування згідно з Конституцією України або до них застосовується амністія", - наголошується в тексті законопроекту.

В опозиційному законопроекті також містяться положення про звільнення Ю.Тимошенко особисто і погашенні її судимості.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА