18:10 27.01.2014

Озвучений порядок денний сесії ВР на вівторок абстрактний, але є всі можливості припинити ескалацію конфлікту, переконані в опозиції

3 хв читати

Озвучений спікером Верховної Ради Володимиром Рибаком порядок денний позачергової сесії Верховної Ради 28 січня є абстрактним, на ній запропоновано обговорити питання виходу з кризи, що склалося в країні, заявляє перший заступник голови партії "Батьківщина", народний депутат Олександр Турчинов.

"Порядок, який оголосив Рибак, він має абстрактну форму. Запропоновано обговорити варіанти врегулювання кризи, але конкретного наповнення його (порядку денного - ІФ) немає", - сказав О.Турчинов після засідання Народної ради в Штабі національного спротиву в Будинку профспілок у Києві в понеділок.

Тим не менш, він переконаний, що у вівторок на засіданні парламенту є всі можливості припинити ескалацію конфлікту в країні шляхом розгляду питань відставки уряду, скасування ухвалених 16 січня законів, ухвалення рішення про амністію всіх політв'язнів, а також початку процесу з відновлення конституції від 2004 року. "Це відкриє шлях до мирного врегулювання кризи в Україні, до нормального функціонування нашої країни", - зазначив депутат.

О.Турчинов закликав позафракційних депутатів, а також депутатів від парламентської більшості підтримати відповідні рішення.

Також він не виключив переформатування більшості у ВР у разі, якщо депутати нинішньої більшості "одумаються і перейдуть на бік народу".

О.Турчинов також висловив припущення, що влада може вдатися до провокацій, наприклад, спроби введення надзвичайного стану, і заявив, що опозиція готова до такого розвитку подій і у неї вже розроблені контрдії.

Опозиційний депутат Петро Порошенко у своєму блозі на Facebook в понеділок висловив упевненість, що масштаби залякування введенням надзвичайного стану є більшим від реальних загроз. На його думку, після введення "ручних законів" 16 січня країна вже багато в чому живе в надзвичайному стані. "Юридичне введення воєнного стану, згідно з оцінкую експертів, де-факто мало що суттєвого додає", - стверджує П.Порошенко.

Він також висловив припущення, що у разі введення НС воно не зможе тривати довго через вичерпаність ресурсів влади і низької його підтримки серед народу і на міжнародній арені.

Як повідомлялося, 23 січня на зустрічі зі спікером парламенту президент України Віктор Янукович запропонував йому скликати позачергову сесію Верховної Ради для негайного врегулювання політичної кризи в країні.

У відповідь В.Рибак зазначив, що підпише розпорядження, і на початку наступного тижня відбудеться позачергова сесія, з тим, що "є дуже багато питань, які треба вирішувати не на Майдані, а треба вирішувати в сесійній залі. Дійсно, треба, щоб опозиція і більшість зібралися і розглянули нагальні питання: і відставку уряду, і питання, які є щодо тих законів, які Верховна Рада ухвалила".

Пізніше В.Рибак заявив, що на позачерговій сесії парламенту 28 січня питання про можливість введення в країні надзвичайного стану розглядатися не буде, на порядку денному - питання розв'язання політичної кризи в Україні мирним шляхом.

Однією з вимог опозиції є відставка міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

24 січня В Янукович пообіцяв, що уряд буде переформатовано на позачерговій сесії парламенту 28 січня. "Ми на цій сесії ухвалимо рішення. Президент підпише указ, і ми переформатуємо уряд, щоб знайти оптимальний варіант професійного складу уряду, якій би працював на українську державу", - сказав В.Янукович під час зустрічі з главами церков і релігійних організацій в п'ятницю.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА