Інтерфакс-Україна
15:53 29.01.2014

Проект резолюції ПАРЄ щодо України пропонує позбавити українську делегацію права голосу на наступній сесії, якщо насильство триватиме

4 хв читати
Проект резолюції ПАРЄ щодо України пропонує позбавити українську делегацію права голосу на наступній сесії, якщо насильство триватиме

Моніторинговий комітет ПАРЄ підготував проект резолюції щодо ситуації в Україні, в якій висловив занепокоєння у зв'язку з насильством з обох сторін конфлікту, закликав до діалогу для мирного врегулювання і пообіцяв позбавити права голосу українську делегацію на наступній сесії в разі тривання насильства.

Зокрема, у висновках проекту резолюції, текст якого оприлюднено на сайті ПАРЄ, зазначено, що моніторинговий комітет висловлює "глибоке занепокоєння у зв'язку з політичною кризою, яка сталася після несподіваного рішення української влади призупинити процедуру підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом". "Комітет рішуче засуджує ескалацію насильства з обох сторін в акціях протесту Євромайдану, які призвели щонайменше до трьох смертей", - ідеться в проекті.

Комітет висловлює занепокоєння у зв’язку з "обома насильницькими провокаціям - з боку радикального правого крила протестувальників і надмірного та непропорційного застосування насильства проти протестувальників із боку поліції". "Тому комітет закликає владу утриматися від будь-яких спроб насильницького припинення акції протесту, а демонстрантів - утриматися від будь-якого насильства або дій, які явно спрямовані на провокацію насильницької реакції з іншого боку", - констатується у висновках проекту резолюції.

Крім того, комітет заявляє, що негайно мають бути припинені насильство й порушення прав людини, мають бути розпочаті відкриті й ефективні переговори з метою досягнення угоди щодо вирішення кризи, що швидко поглиблюється. На думку м оніторингового комітету, така угода має базуватися на запевненні обох сторін не використовувати насильство, на скасуванні так званого антипротестного законодавства й на негайному початку відкритого, серйозного й ефективного діалогу "між тими, хто при владі, та політичними і громадськими силами, об'єднаними протестом на Євромайдані, про майбутнє демократичне спрямування і геополітичне розташування країни".

Проект резолюції налічує 13 пунктів. З того, що не було прописано у висновках, на особливу увагу заслуговують такі положення проекту резолюції.

Так, у другому пункті зазначається, що лише український народ має вирішувати геополітичне спрямування розвитку країни й до яких міжнародних угод і співтовариств Україна має приєднатися. "На запитання про те, чи підписувати угоду про асоціацію з Європейським Союзом, може відповісти лише український народ. Водночас асамблея вважає, що такі важливі рішення, як геополітичне спрямування країни, мають ухвалюватися на підставі широкого політичного консенсусу й на підставі широких консультацій з населенням", - ідеться в проекті резолюції.

Пункт четвертий присвячений тиску Російської Федерації. "В цьому плані асамблея хотіла б нагадати Російській Федерації про зобов'язання, взяті при вступі, й засудити як неправильну концепцію двох різних категорій зарубіжних країн, відповідно до якої деякі з них під назвою "близького зарубіжжя" розглядаються як зони особливого впливу, й утриматися від заохочення географічної доктрини зони "привілейованих інтересів", - зазначається в проекті документа.

Окремо в пункті п'ятому проекті резолюції приділено увагу заявам української сторони про те, що критика з-за кордону є іноземним втручанням у внутрішні справи. "Щодо цього асамблея хотіла б наголосити, що як член Ради Європи Україна зобов'язана підтримувати найвищі стандарти щодо демократії, захисту прав людини й верховенства права. Будь-які порушення прав людини й інші події, які могли б підірвати нормальне функціонування демократичних інститутів, не може вважатися внутрішньою справою в строгому значенні цього слова, але є законною підставою для занепокоєння або критики з боку інших країн, особливо інших країн-членів Ради Європи", - зазначили українській стороні.

Два пункти проекту резолюції - сьомий і восьмий - присвячені насильству, зокрема тортурам і жорстокому поводженню з протестувальниками з боку поліції та сил безпеки. У зв'язку з цим асамблея "впевнена, що винні мають бути покарані", а влада й опозиція повинні проводити переговори для мирного врегулювання політичної кризи. Там само асамблея "висловила занепокоєння у зв'язку з повідомленнями про те, що журналісти були особливою мішенню з боку сил безпеки, що суперечить принципу свободи засобів масової інформації".

У пункті одинадцятому проекту резолюції асамблея нагадала про заявлений раніше українською владою курс на реформи й висловила очікування, що влада продемонструє цьому свою прихильність.

У пункті дванадцятому міститься попередження українському парламенту про можливе припинення права голосу української делегації на квітневій сесії, якщо триватимуть порушення прав людини і якщо буде застосовано насильство.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США готові чинити максимальний тиск на Росію у випадку необхідності – Держдеп

ЄС веде перемовини з США в рамках підготовки 18-го пакету санкцій проти РФ – Мерц

"Євросолідарність" вимагатиме від органів держвлади інформацію щодо відвідування урядового кварталу Портновим

Українські парламентарі звернулися до уряду Канади із закликом до повномасштабної конфіскації активів РФ

Уряд Чилі засуджує посилення нападів РФ на Україну та закликає сторони до діалогу - Кислиця

Мерц очікує затяжної війни через небажання РФ вести переговори

Роздратування Трампа не видає його готовності тиснути на РФ санкціями - Климпуш-Цинцадзе

Китай ніколи не постачав зброю жодній зі сторін "конфлікту" в Україні - МЗС КНР

Трамп замислився над повним зняттям обмежень щодо використання західної зброї Україною

Глава МЗС Туреччини наприкінці тижня вирушить до Києва після зустрічей у Москві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА