Інтерфакс-Україна
13:37 30.01.2014

ПАРЄ занепокоєна насильством з обох сторін в Україні й погрожує позбавленням голосу на квітневій сесії, якщо буде застосовано силу - резолюція

2 хв читати
ПАРЄ занепокоєна насильством з обох сторін в Україні й погрожує позбавленням голосу на квітневій сесії, якщо буде застосовано силу - резолюція

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) проголосувала резолюцію щодо Україні, внісши до документа численні поправки, які не вплинули на зміст документа.

Резолюція набрала "за" 114, "проти" - 34 голосів і 12 утрималися під час голосування після завершення дискусії з українського питання, яка відбулася в рамках зимової сесії ПАРЄ в четвер у Страсбурзі.

У проголосованій резолюції висловлюється занепокоєння у зв'язку з насильством з обох сторін конфлікту, міститься заклик до діалогу для мирного врегулювання ситуації та погроза позбавити права голосу українську делегацію на наступній сесії в разі продовження насильства.

Зокрема, в резолюції зазначено, що моніторинговий комітет висловлює "глибоке занепокоєння у зв'язку з політичною кризою, яка сталася після несподіваного рішення української влади припинити процедуру підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом". "Комітет рішуче засуджує ескалацію насильства з обох сторін в акціях протесту Євромайдану, які призвели щонайменше до трьох смертей", - ідеться в документі.

У зв'язку з цим комітет висловлює занепокоєння щодо "обох насильницьких провокацій - з боку радикального правого крила протестувальників і надмірного та непропорційного застосування насильства до протестувальників з боку поліції". "Тому комітет закликає владу утриматися від будь-яких спроб насильницького припинення акції протесту, а демонстрантів - утриматися від будь-якого насильства або дій, які явно спрямовані на провокацію насильницької реакції з іншого боку", - констатується в резолюції.

Крім того, комітет заявляє, що негайно мають бути припинені насильство й порушення прав людини, мають бути розпочаті відкриті й ефективні переговори з метою досягнення угоди щодо вирішення кризи, що швидко поглиблюється. На думку моніторингового комітету, така угода має базуватися на запевненні обох сторін не використовувати насильство, на скасуванні так званого антипротестного законодавства й на негайному початку відкритого, серйозного й ефективного діалогу "між тими, хто при владі, та політичними і громадськими силами, об'єднаними протестом на Євромайдані, про майбутнє демократичне спрямування і геополітичне розташування країни".

Доповідачі Маїліс Репс і Марієтта де Пурбе-Лундін заявили про намір відвідати Україну вже в лютому.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США готові чинити максимальний тиск на Росію у випадку необхідності – Держдеп

ЄС веде перемовини з США в рамках підготовки 18-го пакету санкцій проти РФ – Мерц

"Євросолідарність" вимагатиме від органів держвлади інформацію щодо відвідування урядового кварталу Портновим

Українські парламентарі звернулися до уряду Канади із закликом до повномасштабної конфіскації активів РФ

Уряд Чилі засуджує посилення нападів РФ на Україну та закликає сторони до діалогу - Кислиця

Мерц очікує затяжної війни через небажання РФ вести переговори

Роздратування Трампа не видає його готовності тиснути на РФ санкціями - Климпуш-Цинцадзе

Китай ніколи не постачав зброю жодній зі сторін "конфлікту" в Україні - МЗС КНР

Трамп замислився над повним зняттям обмежень щодо використання західної зброї Україною

Глава МЗС Туреччини наприкінці тижня вирушить до Києва після зустрічей у Москві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА