17:42 12.02.2014

Члени перехідного уряду не повинні брати участь у президентських виборах, переконаний Томенко

3 хв читати

Народний депутат фракції "Батьківщина" Микола Томенко вважає, що якщо в Україні буде сформовано "перехідний" уряд, він має пропрацювати до завершення президентської кампанії.

"Я вважаю можливим технократичний (уряд - ІФ). Це люди високого професійного рівня, фахівці, які усвідомлено йдуть на роботу в уряд, які виконують чітко поставлені функції, наприклад, до завершення президентської виборчої кампанії", - сказав М.Томенко на прес-конференції в середу в Києві.

"Перехідний уряд можливий, але за умови: ми повинні поставити позицію, що в цьому уряді, починаючи від прем'єр-міністра до членів уряду, мають бути люди, які публічно гарантують, що не є учасниками президентської виборчої кампанії. Під учасниками президентської виборчої кампанії я розумію кандидатів у президенти, керівників штабів", - пояснив депутат.

Питання створення технічного уряду, на думку М.Томенка, можна прописати в політичній угоді.

Він запропонував сім пунктів, які можуть увійти до такого документа. Перша пропозиція стосується амністії - народний депутат упевнений, що необхідно "поміняти місцями" умови звільнення людей. "Щойно генеральний прокурор оголошує, що всіх людей звільнено, наступного дня Майдан бере на себе відповідальність звільнити вул. Грушевського й адмінбудівлі. При цьому залишається Український дім та інші", - запропонував М.Томенко.

Він вважає такий план реалістичним, який для обох сторін став би компромісом. "Люди, а потім будівлі",- наголосив парламентарій.

Наступним пунктом він назвав притягнення до відповідальності винних у викраденнях, убивствах і тортурах, які сталися під час акцій протесту. На думку М.Томенка, в цьому випадку варто розділяти, стосується це того, хто віддавав наказ, чи того, хто його виконав.

Третім пунктом М.Томенко запропонував парламентаріям повернутися до Конституції редакції 2004 року, яку особисто він вважає при цьому неідеальною. Паралельно має розпочатися робота з напрацювання доповнень до цього документа. "Я прописав би в документі політичної угоди, що беремо на себе відповідальність, послідовно системно працювати ... над змінами до Конституції 2004 року", - сказав він.

Четвертою пропозицією від народного депутата є формування коаліційної більшості в парламенті, при цьому він вважає малоймовірним формування коаліції фракцій Партії регіонів і "Батьківщина". Депутат вважає непоганим варіантом створити "європейську коаліцію", до якої ввійдуть три опозиційні сили, позафракційні депутати та деякі депутатські групи від Партії регіонів. Але цей варіант формування коаліції, на думку М.Томенка, також малоймовірний.

"Найімовірніша тимчасова ситуативна коаліція, яка до президентської виборчої кампанії домовляється на ситуативній основі сформувати уряд, ухвалювати законопроекти. Мені здається, така (ситуативна коаліція - ІФ) найбільш імовірна", - пояснив М.Томенко.

П'ятим пунктом пропозицій парламентарія є формування "технократичного уряду".

Шостою пропозицією є забезпечення демократичності президентських виборів. Він вважає, що для цього необхідно забезпечити баланс сил у Центральній виборчій комісії під час її формування цього року, а також потрібна спільна позиція різних політичних сил щодо змін до закону про вибори.

Сьомим пунктом М.Томенко називає підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС, при цьому, за його словами, це питання можна буде вирішити тільки після виконання всіх попередніх пунктів і після президентських виборів. Водночас перехідний уряд, який буде сформовано, має забезпечувати підготовку підписання угоди про асоціацію з ЄС, а також забезпечити невтручання адміністративного ресурсу в президентську виборчу кампанію.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

57% українців вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною країною - КМІС

Порошенко передав ЗСУ ще 5 комплексів РЕБ "Ай-Петрі"

Держдеп США анонсував поставки нових озброєнь України найближчими тижнями

Віталій Кличко зустрівся з послами країн G7 та ЄС з нагоди Дня Європи

Нардепи з "Євросолідарності" попросили главу СБУ відреагувати на виступ "Кварталу-95", який викликав обурення у військових

У другому турі президентських виборів і на парламентських виборах у Північній Македонії перемагає опозиція

Єврейська конфедерація України закликала Верховну Раду визнати ХАМАС терористичною організацією

Звання "Почесний громадянин Києва" присвоєно Валерію Залужному та Ліні Костенко - Кличко

Порошенко в Берліні представив план спільної перемоги над агресором і застеріг союзників – Путін не планує зупинятись в Україні

Стефанчук підписав розпорядження про допуск журналістів до Ради під час воєнного стану

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА