18:35 27.02.2014

Ініційований парламентом Криму референдум суперечить Конституції та законам України - експерт

2 хв читати

Референдум про розширення повноважень автономії в Криму суперечитиме Конституції України та законодавству і не буде визнаний міжнародним співтовариством, вважає голова правління Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко.

"Наскільки я розумію, вони хочуть розширити права автономії та наділити себе правом ініціювати референдум щодо самовизначення Криму. Але всі ці рішення суперечитимуть Конституції та законодавству України", - заявив О.Черненко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив, що Верховна Рада АР Крим не є суб'єктом ініціації референдуму, оскільки, згідно із законодавством, референдум можуть ініціювати лише збори громадян.

Крім того, питання про розширення повноважень автономії, яке пропонується винести на референдум, суперечить Конституції України.

"Однозначно, цей референдум не буде визнано ні українською владою, ні тим паче - міжнародними структурами, тобто це буде референдум аналогічний тому, який проводився в Абхазії. Але якщо визнає Росія, то це буде порушенням усіх можливих міжнародних угод, укладених з Україною, а також міжнародного права", - наголосив О.Черненко.

Водночас в Україні на сьогодні немає законодавчої бази для проведення місцевих референдумів. Про це йдеться в постанові Центральної виборчої комісії від 13 лютого 2014 року "Про скасування рішень Української міської виборчої комісії Обухівського району Київської області", якими передбачалося проведення місцевого референдуму з висловлення недовіри міській раді міста Українка (Київська обл.) та міському голові Українки.

"Пунктом 20 частини першої статті 92 Конституції України визначено, що організація та порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України. На сьогодні закон, який має визначати організацію та порядок проведення місцевого референдуму, відсутній, оскільки закон України "Про всеукраїнський і місцеві референдуми" пунктом 4 розділу XIII "Прикінцеві положення" закону України "Про всеукраїнський референдум" від 6 листопада 2012 №5475-VI визнано таким, що втратив чинність", - йдеться в постанові ЦВК.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера під час ухвалення цієї постанови наголосив, що на сьогодні в Україні "повністю відсутній механізм проведення місцевих референдумів".

"Проблема дуже серйозна. Відповідно до Конституції громадяни мають права і свободи в частині волевиявлення на місцевому референдумі. Але механізм реалізації цих прав і свобод має бути прописано в законі. Без закону про місцевий референдум неможливо провести референдум як такий, незважаючи на те, що це право передбачено Конституцією", - сказав А.Магера.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Лідер правлячої партії Шотландії обіцяє прийняти рішення щодо нового референдуму про незалежність після прояснення ситуації з Brexit

Світ має визнати депортацію кримськотатарського народу геноцидом, – Чубаров

Порошенко очікує якнайшвидшого схвалення напрацювань щодо зміни Конституції у частині статусу Криму і передання їх до конституційної комісії

Окупанти змінюють демографічну ситуацію в окупованому Криму, витісняючи звідти кримських татар та етнічних українців

Україна зобов'язана звертатися до міжнародних судів для компенсації збитків азовських портів від роботи Керченського мосту - Тарута

Парубій - жителям Криму: Пам'ятаємо про вас і повернемо вам вільне життя на Батьківщині

ВР закликала ОБСЄ дати оцінку голосуванню в Криму на виборах президента РФ

Парубій і деякі народні депутати пропонують закликати ОБСЄ дати оцінку незаконному голосуванню в Криму на виборах президента РФ

МЗС Польщі засуджує будівництво Росією мосту через Керченську протоку

Канада засудила відкриття автомобільної частини Кримського мосту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА