18:35 27.02.2014

Ініційований парламентом Криму референдум суперечить Конституції та законам України - експерт

2 хв читати

Референдум про розширення повноважень автономії в Криму суперечитиме Конституції України та законодавству і не буде визнаний міжнародним співтовариством, вважає голова правління Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко.

"Наскільки я розумію, вони хочуть розширити права автономії та наділити себе правом ініціювати референдум щодо самовизначення Криму. Але всі ці рішення суперечитимуть Конституції та законодавству України", - заявив О.Черненко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив, що Верховна Рада АР Крим не є суб'єктом ініціації референдуму, оскільки, згідно із законодавством, референдум можуть ініціювати лише збори громадян.

Крім того, питання про розширення повноважень автономії, яке пропонується винести на референдум, суперечить Конституції України.

"Однозначно, цей референдум не буде визнано ні українською владою, ні тим паче - міжнародними структурами, тобто це буде референдум аналогічний тому, який проводився в Абхазії. Але якщо визнає Росія, то це буде порушенням усіх можливих міжнародних угод, укладених з Україною, а також міжнародного права", - наголосив О.Черненко.

Водночас в Україні на сьогодні немає законодавчої бази для проведення місцевих референдумів. Про це йдеться в постанові Центральної виборчої комісії від 13 лютого 2014 року "Про скасування рішень Української міської виборчої комісії Обухівського району Київської області", якими передбачалося проведення місцевого референдуму з висловлення недовіри міській раді міста Українка (Київська обл.) та міському голові Українки.

"Пунктом 20 частини першої статті 92 Конституції України визначено, що організація та порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України. На сьогодні закон, який має визначати організацію та порядок проведення місцевого референдуму, відсутній, оскільки закон України "Про всеукраїнський і місцеві референдуми" пунктом 4 розділу XIII "Прикінцеві положення" закону України "Про всеукраїнський референдум" від 6 листопада 2012 №5475-VI визнано таким, що втратив чинність", - йдеться в постанові ЦВК.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера під час ухвалення цієї постанови наголосив, що на сьогодні в Україні "повністю відсутній механізм проведення місцевих референдумів".

"Проблема дуже серйозна. Відповідно до Конституції громадяни мають права і свободи в частині волевиявлення на місцевому референдумі. Але механізм реалізації цих прав і свобод має бути прописано в законі. Без закону про місцевий референдум неможливо провести референдум як такий, незважаючи на те, що це право передбачено Конституцією", - сказав А.Магера.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ухвалення законопроекту про ринок деревини сприятиме відновленню лісів і прозорості на ринках і в Україні, і в ЄС

Співпраця з Європарламентом - це сфера не зовнішньої, а продовження внутрішньої політики Києва - депутат ЄП Ауштрявічюс

"Епоха бідності" може закінчитися вже у 2021 році, але лише для окремих депутатів - Железняк

Екс-міністр Кабміну Саєнко очолив виконком партії "Українська стратегія"

Елізабет Трасс змінить Домініка Рааба на посаді глави МЗС Великої Британії

Законопроект про основи державної політики перехідного періоду потребує додаткових обговорень - Разумков

На сайті Ради з'явився текст законопроекту про внесення змін до Виборчого кодексу для боротьби з "кандидатами-двійниками"

Боррель: Відносини між ЄС і Китаєм змінилися не в кращий бік

Вплив олігархів на політику можна обмежити судовою реформою та посиленням АМКУ - Шмигаль

Байден пообіцяв, що не залишить Україну віч-на-віч із РФ - глава МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА