ВР розширила повноваження суб'єктів боротьби з тероризмом - закон

Верховна Рада внесла зміни до законів України стосовно боротьби з тероризмом.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за закон у цілому проголосували 239 народних депутатів із 332, зареєстрованих у залі засідань в четвер.
У пояснювальній записці до закону зазначається, що необхідність ухвалення цього документа зумовлена нагальною потребою посилення організаційних основ боротьби з тероризмом, забезпечення повноцінного функціонування Антитерористичного центру при Службі безпеки України та діяльності міжвідомчої координаційної комісії цього центру.
Закон розширює список суб'єктів боротьби з тероризмом, зокрема до суб'єктів боротьби з тероризмом, згідно з законом, належить Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Закон пропонує надати Міноборони повноваження із забезпечення захисту від терористичних посягань об’єктів та майна Збройних сил України, зброї масового ураження, ракетної і стрілецької зброї, боєприпасів, вибухових та отруйних речовин, що перебувають у військових частинах або зберігаються у визначених місцях у випадку залучення до проведення антитерористичної операції.
Центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту державного кордону та органів охорони державного кордону, пропонується розширити повноваження щодо надання Антитерористичному центру при Службі безпеки України необхідних сил і засобів і забезпечення їх використання не тільки на території пунктів пропуску через державний кордон України, а й узагалі на всій території під час проведення антитерористичних операцій.
Управлінню державної охорони пропонується також розширити повноваження щодо надання Антитерористичному центру при Службі безпеки України необхідних сил і засобів та забезпечення їх ефективного використання під час проведення антитерористичних операцій.
Крім того, закон розширює повноваження відповідних суб'єктів боротьби з тероризмом у рамках проведення АТО, визначення взаємодії керівників учасників АТО з керівниками підприємств, установ і організацій у районі її проведення, що дасть змогу комплексно вирішувати проблеми відновлення в повному обсязі правопорядку та належного режиму функціонування органів державної влади, гарантувати безпеку життя і здоров'я громадян у відповідному регіоні, припиняти діяльність незаконних озброєних формувань терористів.
Цей закон Верховна Рада України з третьої спроби внесла до порядку денного сесії.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", головуючий на ранковому пленарному засіданні спікер Верховної Ради України Олександр Турчинов тричі ставив це питання на голосування, двічі рішення не набирало необхідних 226 голосів.
Як зазначив в. о. голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв, закон визначає порядок захисту заручників, людей, які беруть участь у проведенні антитерористичної інформації, людей, які проживають на території, де проводиться ця операція.
На думку С.Соболєва, ті, хто не підтримує внесення до порядку денного цього законопроекту, підтримують тероризм.