Законопроект "Про санкції" дає змогу безперешкодно забороняти діяльність будь-яких ЗМІ - асоціація

Ухвалений у першому читанні урядовий законопроект №4453а "Про санкції" дозволяє безперешкодно забороняти діяльність будь-яких засобів масової інформації, партій, рухів та інших громадських об'єднань.
Згідно з прес-релізом Незалежної асоціації телерадіомовників, фактично, згідно із законопроектом передбачається, що у разі скоєння будь-якою особою дій, що створюють реальні і потенційні загрози національним інтересам" за рішенням Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України і відповідним указом президента, цю особу можна позбавити багатьох суспільно-політичних та економічних прав.
Це стосується права користуватися належним майном; права на участь у приватизації, оренди державного майна; права на ретрансляцію теле - і радіоканалів; права користування радіочастотним ресурсом України; права здійснювати інформаційну діяльність, зокрема мережі Інтернет, здійснювати або розповсюджувати друковану продукцію та інформаційні матеріали; права надавати й отримувати телекомунікаційні послуги і використовувати телекомунікаційні мережі загального користування тощо.
"Широкий і розпливчастий перелік санкцій, які РНБО України і президент відповідно до законопроекту, зможуть застосувати до будь-якої особи є невичерпним, тобто він завершується словами "інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим цим законом", - повідомляє асоціація.
Крім того, за даними асоціації, порядок застосування санкції у законопроекті не визначено.
"Тобто, особи, до яких вони можуть бути застосовані, ймовірно, не зможуть захистити свої інтереси на засіданні РНБО України. При цьому санкції можуть бути застосовані на будь-який термін", - відзначає Незалежна асоціація телерадіомовників.
Як повідомлялося, представник ОБСЄ із питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила занепокоєння з приводу ухваленого Верховною Радою в першому читанні законопроекту про санкції, оскільки вважає, що цей документ становить загрозу для ЗМІ в Україні.
"Я закликаю депутатів Верховної Ради відмовитися від положень закону, небезпечних для свободи ЗМІ та плюралізму, що суперечать зобов'язанням ОБСЄ зі свободи висловлювань та свободи засобів масової інформації", - написала Д.Міятович в листі голові Верховної Ради Олександру Турчинову, повідомляється на сайті ОБСЄ.
Д.М і ятович також підтвердила свою тверду переконаність у тому, що в складних ситуаціях, в якій Україна опинилася наразі, свобода ЗМІ і плюралізм думок мають бути захищені.