Інтерфакс-Україна
20:52 28.08.2014

Можливість зупинити російську агресію є, питання лише в тому, чи може ЄС діяти, як того вимагає ситуація, - представник МЗС

1 хв читати
Можливість зупинити російську агресію є, питання лише в тому, чи може ЄС діяти, як того вимагає ситуація, - представник МЗС

Здійснюючи агресію проти України, керівництво РФ перевіряє реакцію Заходу, тому потрібні адекватні заходи у відповідь протидії Росії, вважає речник Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

"Росія нахабно здійснює акт агресії, кидаючи виклик усьому світу, очевидно сподіваючись, що Захід виявить слабкість. Тому важливо, щоб була адекватна реакція - і з боку України, і з боку західних партнерів", - сказав Є.Перебийніс в ефірі "5 каналу" в четвер увечері.

При цьому він зазначив, що "зараз важливі не слова, а дії", і українська сторона працює над тим, щоб такі дії ініціювати - за лінією ООН, РБ ООН, ОБСЄ, НАТО, ЄС. Є.Перебийніс переконаний, що вже введені проти РФ санкції не подіяли на агресора, тому потрібні нові, більш дієві заходи. "Є методи, які зможуть змусити Росію зупиниться. Питання лише в тому, чи зможе ЄС та західні союзники діяти так, як того вимагає ситуація", - зазначає він.

Спікер МЗС також звернув увагу, що за Росією насправді немає ніякої коаліції, "вона наодинці". "Навіть країни Митного союзу шоковані такими діями. Це зайвий раз підтверджує той факт, що вона (РФ - ІФ) програє", - резюмував Є.Перебийніс.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

Обмеження гарантій безпеки для України в часі ще не обговорювалося – Зеленський

Зеленський провів спільну зустріч із премʼєром Нідерландів, президенткою Молдови та Генсеком Ради Європи

Поки що нічого не вказує на готовність Путіна зробити крок до миру, важливо продовжувати військову підтримку України - прем'єр Нідерландів

Українська делегація поїде в США після американсько-російських контактів на вихідних чи трохи пізніше – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА