Інтерфакс-Україна
17:29 21.01.2015

В Європарламенті стурбовані мілітаризацією Криму

2 хв читати
В Європарламенті стурбовані мілітаризацією Криму

Своїми діями щодо України РФ порушила Гельсінський заключний акт і Будапештський меморандум, за яким Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії суверенітету й територіальної цілісності, заявив румунський депутат Іоана Мірча Паску (група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів).

"(РФ - ІФ) завжди висловлювала стурбованість розширенням НАТО. Нині Росія наблизилася до НАТО", - заявив І.М.Паску, представляючи проект своєї доповіді про військову ситуацію в Чорному морі після анексії Криму Російською Федерацією.

Під час першого обговорення проекту доповіді І.М.Паску представник групи Європейських консерваторів і реформістів Марек Юрек (Польща) наголосив, що анексія Криму повністю змінила ситуацію у сфері безпеки, і Європейському Союзу треба знайти належну політичну відповідь на такі дії Москви. "Наша реакція має бути симетричною. Якщо ситуація в Чорному морі змінюється, Захід має також відповідати, тим паче ми пам'ятаємо, що Балтійські країни також під загрозою", - сказав він.

Інший представник консерваторів Чарльз Теннок (Велика Британія) звернув особливу увагу на ситуацію з правами етнічних українців і кримських татар у Криму, яка значно погіршилася з моменту анексії півострова Росією. "Це стало фашистським режимом щодо українців і кримських татар", - наголосив він.

При цьому у світлі останніх новин про переговори між Росією та Туреччиною, Ч.Тернок висловив сумнів у тому, що Анкара може бути надійним союзником НАТО.

Депутат від Естонії Тунне Келам (група народних партій), у свою чергу, зазначив, що РФ порушила чинний міжнародний порядок. "Крим зараз став російською базою, де концентрується дедалі більше військових", - заявив він.

Депутат припустив, що Росія спробує прокласти "коридор" через Маріуполь, Одесу до Придністров'я, та закликав ЄС зайняти активнішу позицію щодо Москви. "Якби не було санкцій, Росія вже зробила би це", - зазначив він.

Проект доповіді буде проголосовано в сесійній залі в березні цього року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Центристи D66 перемагають на дострокових виборах у Нідерландах – ЗМІ

У Нідерландах на виборах у парламент суспільство вибрало стабільність - Климпуш - Цинцадзе

Порошенко під час передачі допомоги ЗСУ звинуватив ДССЗЗІ в тому, що залишила бригади "без очей"

Після підрахунку 99,7% голосів на виборах в Нідерландах дві партії мають майже однаковий результат – ЗМІ

У Нідерландах відкрилися виборчі дільниці на дострокових виборах у парламент

Порошенко закликав зупинити транзит російської нафти через "Дружбу"

Кличко: У Страсбурзі підписали меморандум щодо впровадження Громадських асамблей у містах України

Кличко запросив до України моніторингову місію Ради Європи щодо тиску на органи самоврядування

Україна пропонує ЄС надання їй статус спостерігача у процесі реформування Спільної аграрної політики Євросоюзу - Качка

США очікують від Угорщини відмови від нафти РФ і закликають Китай тиснути на Москву – посол США при НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА