Інтерфакс-Україна
16:43 12.03.2015

ЄК проти укладення двосторонніх угод країн ЄС з РФ на постачання продовольства

2 хв читати
ЄК проти укладення двосторонніх угод країн ЄС з РФ на постачання продовольства

Європейська комісія (ЄК) намагатиметься не допускати, щоб окремі країни ЄС уклали двосторонні угоди з Росією на експорт продовольства.

Як повідомляє BNS, про це йдеться у відповіді Єврокомісії на запит литовського європарламентаря Брониса Ропі.

"Виявилося, що в останні місяці відбулися двосторонні зустрічі держав-членів ЄС та Росії з питань санітарії та фітосанітарії, про які не були повідомлені Комісія або інші держави-члени, - йдеться в повідомленні ЄК. - Комісія і надалі спостерігати, щоб сертифікація експорту в Росію проводилася за суворого дотримання санітарних умов експорту, про які домовлено на рівні ЄС".

"Комісія намагалася і надалі намагатиметься, щоб держави-члени не уклали двосторонні угоди з Росією в цій галузі", - наголошується в повідомленні ЄК.

У січні країни Балтії і Польща висловили невдоволення у зв'язку з можливими угодами інших держав-членів ЄС та Росії. Тоді негативну реакцію у цих держав викликав лист голови генерального директорату ЄК Ладислава Міко керівнику Россільгоспнагляду Сергію Данкверту, в якому, за словами литовських представників, Росії було запропоновнао домовлятися з країнами окремо.

Між тим, як уже повідомлялося, російська сторона не раз заявляла про прохання окремих країн ЄС щодо послаблення режиму продовольчого ембарго на деякі види їхньої продукції і пов’язані з цим консультації. Зокрема, такі прохання звучали від Греції та Угорщини.

Як заявив цього тижня міністр сільського господарства РФ Микола Федоров, Мінсільгосп РФ вивчає можливі варіанти допуску окремих видів плодоовочевої продукції з низки європейських країн, передусім з Греції, Угорщини і з Кіпру. За його словами, у цьому напрямі є 2-3 можливих варіанти.

Водночас міністр зазначив, що при обговоренні цього питання російська сторона виходить з того, що "небажано створювати цим країнам проблеми у взаєминах з Брюсселем".

Росія з 7 серпня 2014 року ввела обмеження на постачання м'яса і м'ясної продукції, молока та молочної продукції, риби і рибної продукції, овочів і фруктів США. ЄС, Канади, Австралії і Норвегії через антиросійські санкцій цих країн у зв'язку з подіями в Україні.

За даними Мінсільгоспу, в результаті заборони з імпорту "випало" 47,2% (848,5 тис. тонн) м'яса, зокрема 72,7% (450,8 тис. тонн) свинини і 64,8% (338,7 тис. тонн), м'яса птиці. Крім того, з російського ринку пішло 38,5% (3,64 млн тонн) імпортних молока і молочних продуктів, зокрема 60% (249,9 тис. тонн), сиру, а також 25,2% (1,6 млн тонн) овочів і фруктів.

Частина цієї продукції була заміщена вітчизняним виробництвом та поставками з країн, на які не поширюється заборона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА