10:31 18.03.2015

Ухвалення рішення про введення миротворців на Донбас може зайняти близько 6 місяців, прогнозують в Адміністрації президента

2 хв читати
Ухвалення рішення про введення миротворців на Донбас може зайняти близько 6 місяців, прогнозують в Адміністрації президента

В Адміністрації президента України прогнозують, що процес ухвалення рішення в ООН щодо направлення миротворців в Україну може зайняти близько шести місяців.

"Це тривалий процес. Насправді це процес не одного місяця, є різні оцінки, і це може тривати кілька місяців", - повідомив заступник голови Адміністрації президента Валерій Чалий в інтерв'ю "5 каналу".

За його словами, українська сторона після ухвалення парламентом відповідного звернення, запустила цей процес. "Зараз це буде розглянуто в Радбезі ООН, ми говоримо постійно про це на переговорах, ми маємо готувати різні інструменти для вирішення питання, адже це питання автоматично не вирішиться", - додав він.

Тому, за словами В.Чалого, внутрішньоукраїнське консолідоване рішення допоможе продемонструвати, що "ця позиція - запит усієї України".

"Якщо говорити реалістично, то це триває чотири, шість, вісім місяців. Це не буде швидко, весь процес займає близько півроку", - додав він.

Що стосується мандата, то його видають після рішення генсека ООН направити відповідну групу для аналізу ситуації в Україні, щоб сформувати мандат. "Але ми розраховуємо не на те, що це буде лише ООН, ми розраховуємо, що це буде участь європейських країн, і на першому етапі може бути один склад, а там, де, я сподіваюся, вже буде краща ситуація - це може бути і поліцейська місія", - наголосив В.Чалий.

Він також зазначив, якщо Росія не підтримає на Радбезі це рішення, "значить вона проти миру". "Якщо Росія підтримає це рішення, буде питання, на яких умовах", - пояснив В.Чалий.

Він нагадав, що Київ вважає за необхідне розміщення такої місії на лінії розмежування і на не контрольованій Києвом ділянці кордону з РФ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА