10:31 18.03.2015

Ухвалення рішення про введення миротворців на Донбас може зайняти близько 6 місяців, прогнозують в Адміністрації президента

2 хв читати
Ухвалення рішення про введення миротворців на Донбас може зайняти близько 6 місяців, прогнозують в Адміністрації президента

В Адміністрації президента України прогнозують, що процес ухвалення рішення в ООН щодо направлення миротворців в Україну може зайняти близько шести місяців.

"Це тривалий процес. Насправді це процес не одного місяця, є різні оцінки, і це може тривати кілька місяців", - повідомив заступник голови Адміністрації президента Валерій Чалий в інтерв'ю "5 каналу".

За його словами, українська сторона після ухвалення парламентом відповідного звернення, запустила цей процес. "Зараз це буде розглянуто в Радбезі ООН, ми говоримо постійно про це на переговорах, ми маємо готувати різні інструменти для вирішення питання, адже це питання автоматично не вирішиться", - додав він.

Тому, за словами В.Чалого, внутрішньоукраїнське консолідоване рішення допоможе продемонструвати, що "ця позиція - запит усієї України".

"Якщо говорити реалістично, то це триває чотири, шість, вісім місяців. Це не буде швидко, весь процес займає близько півроку", - додав він.

Що стосується мандата, то його видають після рішення генсека ООН направити відповідну групу для аналізу ситуації в Україні, щоб сформувати мандат. "Але ми розраховуємо не на те, що це буде лише ООН, ми розраховуємо, що це буде участь європейських країн, і на першому етапі може бути один склад, а там, де, я сподіваюся, вже буде краща ситуація - це може бути і поліцейська місія", - наголосив В.Чалий.

Він також зазначив, якщо Росія не підтримає на Радбезі це рішення, "значить вона проти миру". "Якщо Росія підтримає це рішення, буде питання, на яких умовах", - пояснив В.Чалий.

Він нагадав, що Київ вважає за необхідне розміщення такої місії на лінії розмежування і на не контрольованій Києвом ділянці кордону з РФ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА