Інтерфакс-Україна
13:22 27.03.2015

Сенат США закликає президента якомога швидше розпочати поставки летальної і нелетальної зброї Україні

2 хв читати
Сенат США закликає президента якомога швидше розпочати поставки летальної і нелетальної зброї Україні

Сенат США услід за нижньою палатою конгресу закликав президента Барака Обаму прискорити вирішення питання про постачання летальної зброї Україні.

У резолюції, яку одноголосно підтримала верхня палата Конгресу, зазначається, що 24 січня Маріуполь" зазнав ракетному обстрілу з території, що контролюється сепаратистами". У результаті атаки 30 мирних жителів загинули, 102 особи дістали поранення.

"Сенат засуджує атаку на Маріуполь бунтівниками, яких підтримує Росія", - йдеться в резолюції, ухваленій республіканським сенатором Роном Джонсоном,. що має рекомендаційний характер.

Документ закликає президента "приділити пріоритетну увагу і прискорити поставку летальної і нелетальної військової допомоги Україні, що відповідає національним інтересам і політиці Сполучених Штатів і було санкціоновано Актом на підтримку свободи в Україні від 2014 року".

Резолюція закликає Росію негайно припинити підтримку заколотників у Східній Україні, дозволити Україні відновити контроль над її міжнародно-визнаними кордонами і покласти край своїй військовій присутності на сході України".

У ній також міститься заклик до європейських країн посилити економічний тиск на Москву, щоб змусити її переглянути політику щодо України, повідомила в п'ятницю радіостанція "Голос Америки".

У резолюції особливо наголошується, що ніщо в ній не повинно тлумачитися як санкція на використання американської армії або оголошення війни.

Минулого понеділка палата представників конгресу переважною більшістю голосів ухвалила власну резолюцію, що закликає президента США поставити летальна зброю Україні.

Білий дім вже протягом кількох тижнів каже, що розглядає можливість поставок летальної військової допомоги Україні, але остаточне рішення наразі ще не ухвалено. У держдепартаменті США повідомляють, що представники адміністрації Обами обговорюють можливість надання летальної допомоги Україні, але хочуть побачити, чи дотримуватимуться Мінських угод із врегулювання українського конфлікту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

Матернова підкреслила важливість залучення громадянського суспільства до переговорного процесу про вступ України в ЄС

Данія закликає до відкриття всіх переговорних Кластерів про вступ України в ЄС в 2025р. - Б’єрре

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Каллас: Відповідальність за злочини керівництва РФ та воєнні злочини має бути більш автоматичною

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Дві третини українців за вибори одразу після завершення військового стану, у Зеленського росте індекс довіри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА