Інтерфакс-Україна
19:32 30.04.2015

Фірташ заявляє про свою важливу роль у подіях, що привели до усунення Януковича від влади в лютому-2014

2 хв читати

Український бізнесмен Дмитро Фірташ заявляє, що відіграв одну з вирішальних ролей у досягненні компромісу між тодішньою опозицією та президентом Віктором Януковичем у лютому 2014 року, і підозрює в зриві досягнутих тоді домовленостей лідерку "Батьківщини" Юлію Тимошенко.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", виступаючи в четвер у суді у Відні у справі про екстрадицію до США, Д.Фірташ заявив, що переконав орієнтованих на нього народних депутатів допомогти опозиції та прийняти рішення про повернення Конституції 2004 року, що звужує повноваження президента України.

За його словами, після цього В.Янукович передзвонив йому в Париж, де бізнесмен провадив переговори з європейськими політиками. "Він сказав, що я встромив йому ножа у спину, що я фізично забрав у нього владу", - сказав Д.Фірташ.

Бізнесмен зазначив, що після цього змушений був повернутися в Україну, оскільки виникла ймовірність розгону Майдану і провалу переговорів між опозицією та В.Януковичем за участю глав МЗС Німеччини, Франції та Польщі, які тоді відбувалися в Києві.

За його словами, за Києвом він провів зустріч із народним депутатом від фракції "Партії регіонів" у парламенті того скликання Сергієм Тігіпком, на позицію якого орієнтувалися тоді близько 50 нардепів.

"Він (С.Тігіпко - ІФ) розповів, що сталося: опозиція слабка, вони не знають, чого хочуть, що запропонувати (владі - ІФ)", - розповів Д.Фірташ.

Бізнесмен повідомив, що після цієї розмови зателефонував тодішньому лідеру партії "УДАР" Віталію Кличку та попросив організувати зустріч інших лідерів опозиції - голови парламентської фракції "Батьківщина" Арсенія Яценюка та лідера фракції "Свобода" Олега Тягнибока. "Ви не повинні дати шанс, щоб поїхали ці міністри. І він (В.Кличко - ІФ) це все зробив", - сказав Д.Фірташ.

За його словами, надалі в погодженні документа брав участь і С.Тігіпко, після чого сам бізнесмен передзвонив тодішньому голові адміністрації президента Андрію Клюєву для організації нової зустрічі опозиції з В.Януковичем.

Бізнесмен зазначив, що був задоволений результатом, отриманим "без перевороту, без крові".

"Але я не врахував інтересів Тимошенко", - сказав Д.Фірташ і заявив, що домовленості не передбачали участі екс-прем'єра Юлії Тимошенко у виборах президента, призначених на листопад 2014 року.

У зв'язку з цим бізнесмен висловив підозру, що "люди Тимошенко" влаштували провокацію на Майдані і цим зірвали досягнуті тоді домовленості з В.Януковичем.

Після цього, стверджує Д.Фірташ, тиск на нього з боку США посилився, оскільки вони не готові були підтримати кандидатуру В.Кличка на пост президента, ставлячи на політичну силу, в якій були Ю.Тимошенко, А.Яценюк та Олександр Турчинов.

Коментуючи втечу В.Януковича, Д.Фірташ сказав: "Я вважаю, що він боягуз. Він нікуди не повинен був тікати".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

Орбан закликає ЄС ввести санкції проти України

Соцпідтримка матерів має зменшити страх жінок перед втратою доходу після пологів – нардеп Третьякова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА