Інтерфакс-Україна
10:41 09.06.2015

Яценюк: Ми повернемо контроль над Донецьком, Луганськом і Кримом

2 хв читати
Яценюк: Ми повернемо контроль над Донецьком, Луганськом і Кримом

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що для перемоги над агресором країнам Європейського союзу і США слід об'єднатися.

Як повідомила прес-служба українського уряду, про це А.Яценюк заявив під час глобального форуму Американського єврейського комітету у рамках робочого візиту у Вашингтон.

"Ми переконані, що повернемо контроль над Донецьком, Луганськом і Кримом. І ми контролюватимемо нашу територію ", - наголосив прем'єр-міністр.

А.Яценюк також зазначив, що Україна дуже важлива для програми непоширення ядерної зброї, для миру і стабільності в усій Європі.

Він наголосив на важливості "єдності всіх членів ЄС і всього вільного світу".

На переконання А.Яценюка, важлива єдність як країн Європейського союзу, так і єдність США і ЄС: "Ваша єдність - це кращий рецепт і краща відповідь будь-якому агресорові і будь-якій агресії. Єдина і сильна відповідь тим, хто хоче підірвати світовий лад, "намалювати" нові кордони після Другої світової війни, хто не шанує права і свободи, не шанує демократію і не шанує наші нації".

А.Яценюк зазначив, що сьогодні Україна опинилася перед величезними викликами. Він наголосив, що Росія незаконно анексувала Крим і почала переслідування кримських татар: "Потім очолювані Росією терористи і російські війська пішли в наступ на Донецьк і Луганськ. І Росія почала залякувати весь світ ".

"Україна захищає не лише себе - ми захищаємо Європу і міжнародний закон та порядок", - сказав А.Яценюк.

Глава уряду наголосив, що Україна бореться з регулярною російською армією: "Нам вдалося зупинити російське військо. Україна захищає не лише себе - ми захищаємо Європу і міжнародний закон та порядок. Тому йдеться не лише про український народ - ідеться про світ ".

Глава уряду висловив вдячність Американському єврейському комітету і особисто директорові АЄК Девіду Гаррісу за підтримку України і спрямування листа у Білий дім із закликом підтримати український народ у боротьбі проти російської агресії.

Глобальний форум Американського єврейського комітету - широка міжнародна платформа, яка щорічно збирає понад 2000 учасників з понад 70 країн світу. До учасників форуму в різні роки зверталися Президенти США Білл Клінтон і Джордж Буш, Мадлен Олбрайт, Гіларі Клінтон, Джон Керрі та інші світові лідери.

Учасникам нинішнього форму АЄК свої відеозвернення адресували Канцлер Німеччини Ангела Меркель, прем'єр-міністр Японії Синдзо Абе, прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Натаньягу, виступили Міністр національної інфраструктури, енергетики і водопостачання Ізраїлю Беньямін Бен-Елієзер і міністр закордонних справ Болгарії Данієл Мітов.

ОСТАННЄ

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

Порошенко обговорив з Сікорським власні розробки в сфері ОПК

Сікорський поки не бачить підстав для розриву дипвідносин з РФ

МЗС Чехії викликає російського посла для пояснень

Петиція за присвоєння Парубію звання Героя України набрала 25 тисяч голосів

Порошенко обговорив з головою комітету Європарламенту підтримку українського ОПК та використання російських активів

Відносна більшість українців за демократію, але під час війни тяжіють до наявності сильного лідера, – соцопитування КМІС

Європарламент схвалив резолюцію щодо звітів Єврокомісії за 2023-24 роки про прогрес України в реформах – Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА