Інтерфакс-Україна
08:43 07.07.2015

Депутати ВР пропонують посилити права забезпечених кредиторів у процедурі банкрутства

2 хв читати
Депутати ВР пропонують посилити права забезпечених кредиторів у процедурі банкрутства

- Група народних депутатів України пропонує посилити права забезпечених кредиторів у процедурі банкрутства.

Відповідний законопроект (№ 2286а) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення довіри між позичальниками і кредиторами" зареєстровано у Верховній Раді, повідомляє прес-служба заступника голови комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Дениса Дзензерського (фракція "Народний фронт"), який є одним із авторів законопроекту.

"Ми хочемо внести зміни до низки законодавчих актів України, щоб усунути несправедливість для забезпечених кредиторів у процедурі банкрутства", - цитує Д. Дзензерського його прес-служба.

За словами народного депутата, законопроект пропонує зрівняти права конкурсних та забезпечених кредиторів у процедурі банкрутства юридичних осіб. Д. Дзензерський нагадав, що закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" послабив позицію тих кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою майна, зокрема банківських установ.

Депутат також наголосив, що згідно з чинним законодавством, забезпечені кредитори мають низку обмежень. Зокрема, вони не є стороною у справі про банкрутство, а лише учасниками, що позбавляє їх практично будь-якої можливості впливати на процес повернення заборгованості збанкрутілого позичальника, оскаржувати рішення у справі. Таких кредиторів не вносять до складу комітету кредиторів і вони можуть лише бути присутніми на зборах із правом дорадчого голосу. Вони також позбавлені права ініціювати справу про банкрутство, визнавати недійсними угоди або спростовувати майнові дії боржника (інші кредитори мають можливість здійснювати ці дії). На відміну від конкурсних кредиторів, забезпечені кредитори не можуть заперечувати проти визнання вимог інших кредиторів.

"Законопроект також пропонує змінити норму, що дозволить продавати майно боржника за найвищою ціною. Сьогодні ліквідатор може продавати його без узгодження з кредиторами", – зазначив Д. Дзензерський.

На думку народного депутата, після ухвалення цього законопроекту банки охочіше кредитуватимуть бізнес, оскільки права банків у процедурі банкрутства посиляться.

Текст законопроекту на сайті Верховної Ради наразі відсутній.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА