Інтерфакс-Україна
15:38 15.07.2015

Луценко вважає відставку Шокіна несвоєчасною

2 хв читати
Луценко вважає відставку Шокіна несвоєчасною

Голова парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко вважає несвоєчасною відставку генерального прокурора Віктора Шокіна.

У кулуарах Верховної Ради в середу він висловив журналістам думку, що не вбачає потреби відправляти у відставку нинішнього генпрокурора. "Якщо ми будемо міняти кожні півроку генпрокурора, ми ніколи не вирішимо жодного серйозного завдання цього відомства", - сказав Ю. Луценко.

При цьому він пояснив: "Що я хочу від Шокіна, як і від його попередників? Хочу, щоб у вересні місяці до суду було передано справу за статтею 255 про створення злочинної організації Віктором Януковичем".

Політик зазначив, що якщо зараз відправити генпрокурора у відставку, то у вересні таке кримінальне провадження не буде передано до суду. "Я хочу, щоб він до вересня передав цю справу до суду або пішов у відставку", - резюмував Ю. Луценко.

Ю. Луценко заявив, що в четвер Верховна Рада створить тимчасову слідчу комісію, що займеться вивченням питань стану та перспектив розслідування злочинних діянь проти учасників Майдану. За його словами, до неї увійдуть представники всіх фракцій коаліції.

"ТСК буде контролювати процесуальні дії Генеральної прокуратури", - сказав Ю. Луценко.

Лідер фракції вважає, що "до вересня робити якісь різкі рухи в прокуратурі є прямим перешкоджанням цій головній справі".

Ю. Луценко також припустив, що можна змінювати окремих посадових осіб у відомстві.

Як повідомлялося, народний депутат з фракції "Самопоміч" Єгор Соболєв наполягає на тому, щоб запросити до парламенту В. Шокіна з тим, щоб він відзвітував щодо озвучених фактів тиску на заступників генпрокурора.

У свою чергу, керівник фракції Радикальної партії Олег Ляшко заявив: "Зараз щодо санкцій генерального прокурора, яку підтримали в суді, проводяться обшуки або планується проведення обшуків у заступника генерального прокурора Сакварелідзе, який затримав корупціонерів у системі прокуратури.

Є. Соболєв і О. Ляшко закликали колег із парламенту підписатися під проектом постанови про відставку генпрокурора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА