Інтерфакс-Україна
18:41 21.07.2015

Генпрокуратура наполягатиме на розблокуванні інформації про міжнародний розшук Януковича

2 хв читати

Генеральна прокуратура України наполягатиме на розблокуванні Інтерполом інформації щодо міжнародного розшуку екс-президента України (2010-2014 рр.) Віктора Януковича, повідомляє управління зв'язків з громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури у вівторок.

"Представники штаб-квартири (Інтерполу - ІФ) повідомили ГПУ, що у зв'язку зі скаргою В.Януковича Комісія з контролю файлів Інтерполу рекомендувала Генеральному секретаріату тимчасово до наступної сесії 23-25 вересня цього року заблокувати інформацію щодо міжнародного розшуку зазначеної особи. Таким чином інформація щодо розшуку В.Януковича з бази даних Інтерполу наразі недоступна для держав-членів і широкої громадськості на офіційному веб-сайті організації", - йдеться в повідомленні.

При цьому в Генпрокуратурі зазначили, що в листі Інтерполу викладено прохання про роз'яснення положень законодавства України стосовно спеціального досудового розслідування (in absentia) та уточнення окремих аспектів оголошення розшуку В.Януковича. "Запитувана інформація невідкладно, того самого дня була надіслана Генеральною прокуратурою України на адресу Генерального секретаріату Інтерполу", - зазначено в повідомленні.

Як повідомлялося, раніше юридична компанія Joseph Hage Aaronson повідомила, що екс-президент України Віктор Янукович більше не значиться в списку "розшукуваних персон" за лінією Інтерполу, навівши посилання на офіційний сайт Інтерполу. "Червона картка Інтерполу (міжнародний запит Інтерполу про пошук і арешт "розшукуваних осіб") щодо президента Януковича, опублікована близько 12 січня 2015 року, втратила силу. Крім того, країнам-членам Інтерполу було заблоковано доступ до даних Інтерполу, що стосуються президента Януковича", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті компанії.

У повідомленні зазначено, що Інтерпол таким чином відреагував на відповідне звернення компанії Joseph Hage Aaronson, що діє від імені В.Януковича, яке ґрунтується на тому, що кримінальні обвинувачення, пред'явлені екс-президентові "новим режимом в Україні" були частиною "його політичного переслідування".

За процедурою, передбаченою нормативними документами Інтерполу, факт звернення до суду та до комісії з контролю за файлами є підставою для призупинення розшуку особи шляхом зняття її картки з сайта Інтерполу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ визнає ділову репутацію Порошенка небездоганною для спроби вилучити його акції МІБ, стверджує сам Порошенко

Гамбія призначила послом за сумісництвом в Україні дипломата, акредитованого в Анкарі, а не в Москві – Сибіга

Орбан заявив, що не дозволить Брюсселю "змусити" Угорщину прийняти членство України в ЄС

Зеленський на "Рамштайні": необхідно визначити чіткі деталі щодо контингенту безпеки в Україні

Естонія затримала підсанкційне судно з тіньового флоту РФ у Балтійському морі

Умєров: працюємо з партнерами над пошуком додаткових систем "Patriot"

Умєров: Європа перебирає на себе провідну роль у наданні безпекової допомоги

Партнери виділяють понад EUR21 млрд на військову допомогу Україні - міністр оборони Британії

Умєров: Гегсет брав участь у "Рамштайні", це означає, що США продовжує надавати допомогу і не стоїть осторонь від нас

Пісторіус: Враховуючи триваючу агресію РФ, мир в Україні, схоже, недосяжний у найближчому майбутньому

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА