Інтерфакс-Україна
14:51 23.08.2015

Спроба РФ "перекроїти" карту Європи провалиться так само, як і пакт Молотова-Ріббентропа - глава МЗС України

2 хв читати
Спроба РФ "перекроїти" карту Європи провалиться так само, як і пакт Молотова-Ріббентропа - глава МЗС України

Глава українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін висловив переконання, що агресія Російської Федерації і її спроба "перекроїти" карту Європи не матиме успіху так само, як і укладений цього дня в 1939 році договір про ненапад між Німеччиною і Радянським Союзом.

"Сьогодні річниця пакту Молотова-Ріббентропа. Ця спроба агресією перекроїти карту Європи провалилася. Так само потерпить крах і агресія Росії", - написав П.Клімкін у своєму акаунті у "Твіттері" в неділю.

Пакт Молотова-Ріббентропа - договір про ненапад між Німеччиною і Радянським Союзом, підписаний 23 серпня 1939 р. главами відомств у закордонних справах Німеччини і СРСР (Йоахімом фон Ріббентропом і В'ячеславом Молотовим).

До договору додавався секретний додатковий протокол про розмежування сфер обопільних інтересів у Східній Європі на випадок "територіально-політичної перебудови". Протокол передбачав входження Латвії, Естонії, Фінляндії, східних "областей Польської держави" та Бессарабії до сфери інтересів СРСР, Литви і заходу Польщі - до сфери інтересів Німеччини.

1 вересня 1939 р. Німеччина почала вторгнення в Польщу, а 17 вересня 1939 року на територію Польщі увійшли радянські війська. Територіальний поділ Польщі між СРСР і Німеччиною завершився 28 вересня 1939 р. підписанням договору про дружбу і кордон. До СРСР відійшли території Західної України (нинішніх Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської та Тернопільської областей) і Західної Білорусі. Пізніше до СРСР було приєднано країни Прибалтики, Бессарабію і Північну Буковину, а також частину Фінляндії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА