Інтерфакс-Україна
17:38 04.02.2016

Конфлікт депутата Чекіти з міністром Абромавичусом пов'язаний із брухтом, сертифікацією продуктів та заводом у Броварах

4 хв читати
Конфлікт депутата Чекіти з міністром Абромавичусом пов'язаний із брухтом, сертифікацією продуктів та заводом у Броварах

Народний депутат Геннадій Чекіта (фракція "БПП") у відповідь на звинувачення на його адресу з боку міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса в лобіюванні призначень звинуватив главу МЕРТ у непрофесіоналізмі, покритті непрозорого розподілу квот на експорт брухту і неефективних кадрових рішеннях на ДП "Завод порошкової металургії" (Бровари Київської обл.)

"За родом моєї депутатської діяльності до мене звертаються підприємства і говорять, що є суми, які сплачують за квоту щодо вивезення брухту чорних металів. Мене це обурює", - сказав, зокрема, Г.Чекіта в інтерв'ю "112 каналу".

Депутат уточнив, що є головою підкомітету, що відповідає за оборот брухту чорних і кольорових металів. "Це непрозора процедура на сьогодні, яку веде комісія МЕРТ", - вважає Г.Чекіта.

Він уточнив, що був лише на першому засіданні цієї комісії минулого року, намагаючись з'ясувати, яка кількість металів має виділятися за кордон і як розподіляються квоти, проте на наступні засідання його не допускали і на них були лише члени комісії.

Г.Чекіта стверджує, що дозволи на вивезення брухту отримували луганські і донецькі підприємства, де є сепаратисти, а велика квота на вивезення кольорового металу також діставалася підприємствам Клюєва (екс-глава Адміністрації президента Андрій Клюєв - ІФ).

"Я непогано розбираюся в галузі: був раніше засновником одного з великих металургійних підприємств, яке створило повний цикл від переробки брухту міді до виробництва мідної катанки, і прекрасно знаю цей ринок", - додав народний депутат.

Щодо підприємства у Броварах, яке є єдиним виробником сировини в Україні для виробництва готової продукції методів пресування, він повідомив, що в грудні 2014 року запропонував змінити його керівника. "Ніяких прізвищ не звучало, тому що на той момент була людина, призначена Царьовим (ймовірно, екс-депутат Олег Царьов – ІФ). Говорив, що виводяться активи", - пояснив Г.Чекіта.

За його словами, новий керівник, який прийшов потім до керівництва, раніше працював на цьому підприємстві. Він поліпшив фінансову ситуацію, проте в серпні А.Абромавичус своїм наказом змінив його на "людину, яка прийшла зі служби безпеки Міністерства економіки".

Депутат також уточнив, що зустрічався з міністром лише чотири рази, останнього разу - у вересні 2015 року, і минулої осені був одним з ініціаторів його відставки з посади глави МЕРТ, протестуючи, зокрема, проти скасування сертифікації на продукти харчування, які експортує Україна.

Як повідомлялося, напередодні А.Абромавичус звинуватив Г.Чекіту в лобіюванні призначення близьких йому осіб на посади керівників державних підприємств. "Два дні тому на конкурс (із відбору керівника - ІФ) підприємства порошкової металургії ходить товариш від "БПП" під контролем Ігоря Кононенка - Геннадій Чекіта. Ходить тут, лобіює своїх людей", - сказав А.Абромавичус.

Міністр розкритикував ситуацію, коли народні депутати мають повноваження приходити на будь-яку нараду до міністерства і впливати на ухвалення рішень.

Як повідомлялося з посиланням на МЕРТ, 1 лютого на засіданні постійної комісії з проведення конкурсного відбору керівником ДП "Завод порошкової металургії" (Бровари Київської обл.) з восьми претендентів переможцем було визнано нинішнього директора цього підприємства Олександра Адоніна.

Г.Чекіта, згідно з інформацією на його сайті, до обрання до ВР із 2002 року по 2014 рік був депутатом трьох скликань Одеської міськради, в останньому з них спочатку очолював фракцію партії "Батьківщина", а потім заснував партію "За справедливість".

Окрім того, з 1999 року в різні роки аж до 2010 року він був керівником і заступником керівника СП "Панком-Юн". Згідно з даними в держреєстрі, йому належало 40% цього підприємства, яке було припинено наприкінці лютого 2015 року, а іншими співвласниками були Марина Козаченко (55,5%) та Людмила Третьякова (4,5%).

Чистий дохід "Панком-Юн" у 2011 році сягав 648,1 млн грн, проте в 2012 році знизився до 402,507 млн грн, а через рік - до 51,93 млн грн. Чисті збитки в ці роки становили відповідно до 42,99 млн грн, 34,09 млн грн та 33,47 млн грн.

ДП "Завод порошкової металургії", створений у 1958 році, спеціалізується на виробництві металевих порошків, композиційних матеріалів, антифрикційних і фрикційних виробів, гідроциклонів, гранульованого феросиліцію тощо.

Підприємство в 2014 році скоротило чистий дохід на 47,4% - до 27,79 млн грн, а його чистий збиток зріс у 8,7 раза - до 18,45 млн грн. У першому півріччі 2015 року підприємство за чистого доходу 27,79 млн грн отримало 6,08 млн грн чистого збитку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА