Інтерфакс-Україна
15:49 16.02.2016

Нардеп Лещенко закликає Томбінського не визнавати ухвалення ВР закону про електронні декларації виконанням умов для безвізового режиму з ЄС

3 хв читати
Нардеп Лещенко закликає Томбінського не визнавати ухвалення ВР закону про електронні декларації виконанням умов для безвізового режиму з ЄС

Народний депутат фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Лещенко закликав голову представництва ЄС в Україні Яна Томбінського не зараховувати ухвалення Верховною Радою України на засіданні у вівторок законопроекту №3755 про електронну систему подання та оприлюднення декларацій чиновників як виконання Україною умов із введення безвізового режиму з країнами ЄС.

За його словами, це пов'язано зі змінами, внесеними до законопроекту "з голосу" його автором, депутатом фракції "Блок Петра Порошенка" Вадимом Денисенком, які народні депутати підтримали за основу та в цілому.

"У результаті чиновники отримали право брехати в деклараціях увесь 2016 рік. І ніяких проваджень щодо незадекларованих вілл на Лазурці, квартир у Лондоні та фірм на Панамі не буде цілий рік. Я закликаю голову представництва Євросоюзу Яна Томбінського не визнавати ухвалення цього закону виконанням вимог безвізового режиму і наполягати на введенні кримінальної відповідальності вже за підсумками декларування у 2016 році", - написав С.Лещенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Крім того, за його словами, закон також послабляє антикорупційні практики. "Він обмежив кількість родичів, чиє майно необхідно декларувати, і підвищив поріг декларування коштовностей і подарунків утричі - із 50 до 150 мінімальних зарплат (тобто можна не декларувати "подарунки" ціною 200 тис. грн!)", - зазначив депутат.

С.Лещенко зауважив, що неодноразово намагався ініціювати відкриття кримінальних проваджень проти чиновників, що виводили гроші в офшори й купували нерухоме майно за кордоном, але "щодо кожного випадку було отримано відмову у провадженні, оскільки кримінальна відповідальність за брехню в декларації не діє".

Як повідомлялося, Верховна Рада у вівторок підтримала в другому читанні та в цілому законопроект №3755 про внесення змін до закону України про запобігання корупції щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Закон був ухвалений із поправками ініціатора документа В.Денисенка, які він вніс із голосу.

Зокрема, згідно з однією з поправок, подання недостовірної інформації під час декларування каратиметься позбавленням волі терміном до двох років із забороною обіймати відповідні посади терміном до трьох років, але це положення набуває чинності з 1 січня 2017 року. Згідно з іншою поправкою, до декларації необхідно вносити відомості про цінне майно у разі, якщо його вартість перевищує 150 мінімальних заробітних плат (у нині чинному законодавстві - 50). Також, згідно зі змінами, не підлягають декларуванню готівкові грошові кошти, кошти, що перебувають на банківських рахунках і позичені третіми особами, внески в кредитні спілки та інші небанківські фінустанови, а також активи в дорогоцінних банківських металах сукупною вартістю до 150 мінімальних зарплат.

Голова Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, народний депутат фракції "Самопоміч" Єгор Соболєв назвав цей закон "кроком назад в антикорупційному законодавстві": "Ті, які збрехали в деклараціях, ще мінімум два роки не відповідатимуть перед законом, і отримали ще величезну кількість можливостей приховувати майно". Він також зазначив, що "тексту цього шахрайства (поправок - ІФ) ніхто не бачив", і повідомив, що нині готується протест про порушення регламенту під час внесення цих змін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА