Уряд Нідерландів може залишити у силі ратифікацію асоціації Україна-ЄС за невеликого розриву голосів на референдумі

Народний депутат України (фракція "Блок Петра Порошенка") Світлана Заліщук вважає, що за невеликого відриву на референдумі в Нідерландах між противниками і прибічниками Угоди про асоціацію між Україною та ЄС уряд Нідерландів може залишити в силі рішення про ратифікацію цього договору.
"Є кілька сценаріїв розвитку подій. По-перше, очевидно, що референдум є консультативним і не є обов'язковим згідно з Конституцією Нідерландів. Таким чином, уряд після цього має повернути питання до парламенту, провести дискусію найближчим часом. Очевидно, що якщо відрив буде не дуже великим, це надасть можливість уряду Нідерландів залишити в силі своє попереднє рішення і залишити угоду ратифікованою", - сказала вона в середу під час включення Skype з Нідерландів.
С. Заліщук зазначила, що якщо розрив буде великим, то більшість політичних сил Нідерландів вже сказали, що не зможуть проігнорувати висновки своїх виборців. "У такому разі, це буде прецедентом, оскільки на сьогоднішній день немає такого прикладу в історії. Я нагадаю, що це лише другий референдум у Нідерландах за тривалий час. Таким чином, прем'єр-міністр Марк Рютте має поїхати до Європейського Союзу для проведення політичних консультацій про те, яким чином вирішити цю ситуацію", - пояснила вона.
Депутат також нагадала, що Угода про асоціацію Україна-ЄС є так званою "змішаною" угодою, і 85% її перебуває в юрисдикції ЄС. "Все, що стосується зони вільної торгівлі, і далі працюватиме, тоді як 15% юрисдикції належить до сфери відносин між Україною та безпосередньо країною-членом ЄС, у цьому випадку Нідерландів. І в цьому аспекті необхідно буде напрацювати політичне рішення, як далі співпрацювати", - зазначила вона.