Голландці голосували на референдумі проти України, керуючись аргументами проти ЄС, за Росію та недовірою до України - МЗС

Громадяни Нідерландів, які голосували проти угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, керувалися сумішшю з аргументів проти ЄС, за Росію і з недовірою до України, заявив посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба.
"Результат був несподіваним як для прибічників, так і для опонентів угоди, оскільки не був передбачений жодним із соціологічних опитувань. Останнє опитування від 4 квітня, проведене компанією IPSOS, яка також робила екзит-пол 6 квітня, показувало, що "за" планували проголосувати 30%, проти - 37%. Традиційно високою залишалася кількість тих, хто не визначився, - 33%, які, у результаті, загалом, поповнили своїми голосами табір супротивників угоди", - написав Д.Кулеба на своїй сторінці у Фейсбук у четвер.
За його словами, серед тих, хто заявили, що голосуватимуть "проти" ратифікації угоди про асоціацію України з ЄС, були озвучені такі причини: 59% - "Я не вірю Україні, зокрема через те, що там багато корупції"; 34% - "Угода стане кроком до членства України в ЄС"; 31% - "Я не розділяю європейські цінності"; 30% - "Угода не вигідно економіці Нідерландів"; 26% - "Угода зашкодить відносинам Нідерландів і Росії"; 23% - "Я є супротивником Євросоюзу"; 19% - "Через катастрофу авіалайнера MH17"; 13% - "Угода зашкодить відносинам України і Росії"; 4% - "Політична партія, за яку я голосую, не підтримує угоду".
"Таким чином, виборці, які голосували проти угоди, керувалися сумішшю з аргументів проти ЄС, за Росію і з недовірою до України", - вважає дипломат.
"Це був референдум проти ЄС, що публічно визнали самі його ініціатори. Голландські євроскептики взяли Україну в заручники. 80% їхніх аргументів проти нас - це конспірологія, дезінформація та копіпаст російських тез", - додав Д.Кулеба.
Він також поінформував, що за підсумками 100% підрахунку голосів на референдумі в Нідерландах перемагають супротивники ратифікації угоди про асоціацію України з ЄС за мінімально необхідної явки. Так, 61,1% виборців проголосували "проти" угоди, і 38,1% - "за".