Визнання Нідерландами результатів референдуму означає для України продовження тимчасового застосування асоціації з ЄС

Визнання урядом Нідерландів результатів референдуму щодо угоди про асоціацію України з Європейським Союзом означає для Києва продовження тимчасового застосування асоціації, повідомив посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба.
"Визнання результатів референдуму з боку уряду Нідерландів і, відповідно, відмова від завершення ратифікації угоди на цьому етапі означає для України незавершеність процесу ратифікації угоди в Нідерландах і, відповідно, продовження його тимчасового застосування. Також цей крок викличе хвилю критики на адресу влади, а у Росії з'явиться додатковий аргумент "вастамніктонеждет" для розхитування внутрішньої ситуації в Україні ", - написав Д.Кулеба на своїй сторінці в Facebook у четвер.
Водночас він зазначив, що для Нідерландів визнання результатів референдуму означає висловлення недовіри до голландського уряду, що активно закликав співгромадян підтримати угоду про асоціацію України з ЄС.
Крім того, як вважає Д.Кулеба, для ЄС наслідком голландського референдуму буде поява потужного імпульсу для євроскептиків, правих і лівих сил в інших країнах Євросоюзу, які прагнуть зруйнувати ЄС і солідарність його членів (а вони, як правило, підтримують РФ). Також буде створено прецедент для правової і політичної системи Євросоюзу, коли ставиться під сумнів здатність домовлятися ЄС.
"Безсумнівно, що а) угода про асоціацію діятиме, б) пошук найбільш прийнятного рішення" голландського казусу "є завданням для уряду Нідерландів, з) стратегічно найбільш негативні наслідки референдуму відчує Євросоюз, але і цю проблему він переживе, питання лише в ціні" , - написав дипломат.
Водночас, за його словами, не варто забувати і про те, що "з українською корупцією потрібно боротися, а політики, чиновники, журналісти мають навчитися під внутрішньою боротьбою бачити зовнішні пріоритети".
Як повідомлялося, за підсумками 100% підрахунку голосів на референдумі в Нідерландах перемагають противники ратифікації угоди про асоціацію України з ЄС за мінімально необхідної явки. Так, 61,1% виборців проголосували "проти" угоди, і 38,1% - "за".