Інтерфакс-Україна
13:25 15.04.2016

Питання асоціації України та Євросоюзу не було першопричиною референдуму в Нідерландах, але тепер ЄС має думати, що робити далі - Клімкін

2 хв читати
Питання асоціації України та Євросоюзу не було першопричиною референдуму в Нідерландах, але тепер ЄС має думати, що робити далі - Клімкін

Референдум, який відбувся в Нідерландах, насамперед порушував питання самих голландців, а вже потім - України, висловив переконання міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Уся ідея референдуму, очевидно, не стосувалася асоціації ЄС-Україна. Це стосувалося ставлення голландців до Європейського Союзу", - сказав він на Київському форумі з безпеки в п'ятницю.

Міністр також висловив думку, що результат референдуму в Нідерландах став поворотним пунктом для ЄС, і тепер перед Євросоюзом постало питання, що робити далі з його результатами.

П.Клімкін також зазначив, що робота, яку його відомство виконало перед референдумом, стала унікальним об'єднанням політиків, депутатів парламенту та українського суспільства, яке працювало у рамках кампанії для підтримки асоціації ЄС з Україною в Нідерландах.

Як повідомлялося, 12 квітня Виборча рада Нідерландів оголосила офіційні результати консультативного референдуму щодо акта парламенту країни про затвердження угоди про асоціацію між Україною та ЄС, згідно з яким 61% (близько 2,5 млн людей) проголосували проти ухвалення цього документа, 38,21% (близько 1,57 млн людей) - за, явка становила 32,38% (з близько 12,86 млн тих, що мають право голосу, близько 4,15 млн скористалися ним).

"Явка виборців становила 32,38%, а це означає, що було досягнуто порогу явки в 30%. Результати референдуму є консультативним висновком, що відкидає закон про затвердження угоди про асоціацію. Це означає, що уряд має переглянути закон. Результати консультативного референдуму не є обов'язковими", - йдеться в повідомленні на офіційному сайті Виборчої ради Нідерландів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Більшість українців підтримують Ізраїль в конфлікті з Іраном – КМІС

Політики та експерти відзначають нереальність вимог РФ на тлі розмов про можливу зустріч Трампа з Путіним

Група нардепів зі "Слуги народу" внесла в Раду законопроєкт про звільнення міністрів за інтерпеляцією

Пропозиція Віткоффа Путіну включає перемир’я замість миру і де-факто визнання окупованих територій російськими – ЗМІ

Заступниця голови фракції "Голос": РФ намагатиметься тягнути час

Голова комітету Ради з інтеграції України до ЄС: Після закінчення ультиматуму Трампа серйозного тиску на РФ не буде

Голова комітету Ради з питань зовнішньої політики: Поки немає ознак того, що Путін відмовився від своїх ультиматумів

Суд визнав незаконним рішення Київради щодо обмеження створення заповідних зон

КМІС: 76% українців категорично відкидають план РФ для встановлення миру, 54% - готові прийняти спільний план Європи і України

США можуть прийняти рішення щодо антиросійських санкцій вже сьогодні – Рубіо

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА