Інтерфакс-Україна
16:10 18.05.2016

Україна порушила питання перед міжнародними партнерами щодо посилення санкцій проти РФ за порушення прав кримських татар

2 хв читати
Україна порушила питання перед міжнародними партнерами щодо посилення санкцій проти РФ за порушення прав кримських татар

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна порушила питання перед міжнародними партнерами щодо посилення санкцій проти Російської Федерації і окупаційної влади Криму через погіршення ситуації з правами кримськотатарського народу на півострові.

"Москва незмінно переслідувала кримськотатарський народ. Це незмінна константа в політиці Росії. І тепер "гідні" в лапках свого предка онуки Сталіна реанімують політику геноциду проти кримських татар. Просто зараз важко повірити, що таке взагалі може бути посеред географічної Європи. Окупанти садять під варту людей лише за те, що вони говорять рідною кримськотатарською мовою, інакше вірять в єдиного бога і хочуть вільно жити на своє землі", - заявив П. Порошенко під час концентру-реквієму пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Національній опері в Києві в середу.

Він наголосив, що суди окупаційної влади у Криму заборонили Меджліс кримськотатарського народу, десятки кримських татар взяли під варту, тисячі були змушені покинути свою землю. Представників кримськотатарського народу в Криму переслідуютьс, в їхніх домівках влаштовують обшуки, забороняють мирні акції на півострові.

"У Москві хочуть, щоб кримські татари замовкли назавжди і зникли. Не вийде!... Сьогодні Україна і світ не повинні допустити, щоб трагедія кримськотатарського народу повторилася знову. Це загальна позиція не лише України, але і провідних країн Європи і Америки, найавторитетніших міжнародних організації, всіх наших партнерів по всьому світу. Перед нашими партнерами ми вже порушили питання не лише щодо продовження, але й посилення санкцій проти Росії і її маріонеток у Криму у зв'язку з погіршенням ситуації з правами і свободами наших громадян", - сказав президент України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц очікує затяжної війни через небажання РФ вести переговори

Роздратування Трампа не видає його готовності тиснути на РФ санкціями - Климпуш-Цинцадзе

Китай ніколи не постачав зброю жодній зі сторін "конфлікту" в Україні - МЗС КНР

Трамп замислився над повним зняттям обмежень щодо використання західної зброї Україною

Глава МЗС Туреччини наприкінці тижня вирушить до Києва після зустрічей у Москві

Віце-канцлер ФРН не згоден зі зміною курсу щодо обмеження дальності зброї для України

США вирішать, чи запроваджувати санкції проти РФ, після вивчення її пропозицій щодо України

Рютте: Китай, Північна Корея та Іран допомагають Росії вести війну в Україні

Україна вважає надзвичайно важливим бути представленою на саміті НАТО у Гаазі - Сибіга

В ЄС обговорять стан верховенства права в Угорщині, рішень щодо до санкцій не очікується – високопосадовий європейський дипломат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА