В ОРДЛО всіляко затягують і перешкоджають процесу швидкого звільнення українських полонених, але процес триває

Питання точної кількості та місцезнаходження, а також звільнення незаконно утримуваних українців на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей обговорювалося під час засідання гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи в середу в Мінську.
Як повідомляє на своїй сторінці у Facebook у середу представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, перша і головна проблема, з якою стикається українська сторона у питанні звільнення заручників - це інформація про їх місцезнаходження.
"ОРДЛО цинічно приховують інформацію і факти про місцезнаходження і кількість українських бранців на своїх територіях, намагаючись обдурити весь світ, як ніби там є лише кілька десятків заручників. І шантажують нас вимогою амністії сотень бойовиків в обмін на лише кілька наших заручників", - написала І. Геращенко.
Через це, зазначає вона, українській стороні в Тристоронній групі спільно з СБУ "по зернятку" доводиться шукати таку інформацію, оскільки це надає можливість вносити людей до списку на звільнення, вимагати правди про їхню долю.
"Сьогодні левову частку роботи гуманітарної підгрупи, де українську сторону представляє також (лідер громадського руху "Український вибір" – ІФ) В, Медведчук, ми присвятили саме дискусії про місцезнаходження заручників і надали ОБСЄ переконливий фактаж приховування з боку бойовиків інформації про осіб, яких утримують на окупованих територіях. Ми довели факт утримування там як мінімум 14 осіб зі списку заручників, а значить вимагатимемо включення їх до списків на звільнення. І звільнення! І допуску до українських полонених МКЧХ", - додала І. Геращенко.
Також, за словами представника України в гуманітарній підгрупі, українська сторона так і не отримала відповіді щодо історика Козловського, якого звинуватили в шпигунстві, щодо місцеперебування тяжкохворого Володимира Жемчугова, про звільнення якого порушуємо питання на кожній зустрічі з жовтня 2015 року, про долю затриманого ОРДЛО співробітника ООН, хоч ОРДЛО і обіцяли надати цю інформацію і нам, і ОБСЄ".
У цьому контексті І. Геращенко повідомила, що представник України в Тристоронньої контактної групи Леонід Кучма заявив про вимогу негайного звільнення співробітника ООН, який має відповідні імунітети і якого обіцяли звільнити ще на початку травня.
Розповідаючи про процес звільнення інших незаконно утримуваних бойовиками українців, вона написала про наявність зрушень, а також про готовність української сторони до певних компромісів у цьому питанні.
"І я вам сьогодні так напишу: ми просуваємося. У кількох напрямах, шукаємо, як же витягнути хлопців. Деталей не буде зі зрозумілих причин. ОРДЛО і РФ стоять на вимогу амністії, що блокує на сьогоднішній день швидкий процес звільнення, на жаль. Але Україна вважає питання звільнення наших громадян пріоритетом, тут ми готові до компромісів... Працюємо. Новини будуть", - написала І. Геращенко.