Інтерфакс-Україна
13:07 07.10.2016

Баулін сподівається на міжнародну допомогу у підготовці законопроекту про КС

2 хв читати
Баулін сподівається на міжнародну допомогу у підготовці законопроекту про КС

Голова Конституційного суду України Юрій Баулін відзначає важливість отримання досвіду від іноземних колег у рамках підготовки законопроекту про Конституційний Суд.

На брифінгу в перерві засідання міжнародної конференції в п'ятницю в Києві Ю. Баулін наголосив, що для Конституційного Суду України важливий приїзд голови Венеціанської комісії та суддів конституційних судів різних країн для отримання досвіду з функціонування інституту конституційної скарги.

"Зараз, при підготовці закону про Конституційний Суд, їхній досвід дуже важливий для нас. Ми проводили конференцію в грудні, зараз проводимо..., щоб наблизитися до тих стандартів, які існують в світі", - сказав він.

Пояснюючи новелу в роботі КС - інститут конституційної скарги, Ю. Баулін наголосив: "Ми починаємо з того, що кожна особа має право дістатися до Конституційного Суду з конституційною скаргою, якщо вважає, що остаточне судове рішення винесено на підставі закону, що суперечить Конституції України".

"Ми сподіваємося, що сьогоднішня конференція допоможе нам доопрацювати той проект, який розробляє Рада правосуддя, створений при президентові України, - оновлений закон про Конституційний Суд України", - підсумував глава КС.

Раніше в п'ятницю, виступаючи на конференції, президент України Петро Порошенко повідомив, що незабаром внесе до Верховної Ради новий законопроект про Конституційний Суд: "Після підготовки експертами свого тексту законопроекту про КС так само, як це було при підготовці Конституційної комісією змін до Конституції, після його обговорення, я підпишу і внесу цей законопроект до Верховної Ради України. Наголошую, що я зацікавлений не затягувати ці процеси".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА